Počasí zmařilo závěr Silk Way Rallye, Kolomý skončil jedenáctý

Letošní ročník Silk Way Rallye je u konce. Kvůli silným přívalovým dešťům na severu Číny pořadatelé zrušili poslední 14. etapu. Výsledky po páteční rychlostní vložce jsou konečné. Pilot týmu Tatra Buggyra Racing skončil na 11. místě. Závod nedokončil Aleš Loprais s Tatrou Jamal, který po vleklých problémech v pondělí odstoupil.

Slibně rozjetý závod s nadějí na pódium skončil pro Martina Kolomého ve čtvrteční 12. etapě. Páteční etapu už jel v testovacím režimu. Dvanáctou rychlostní vložku Kolomý nedokončil kvůli problémům s řízením. Uvízl v písečných dunách pouště Gobi a jeho tým ho musel nadvakrát zachraňovat.

Pilot týmu Tatra Buggyra Racing obdržel dodatečnou penalizaci 100 hodin za to, že jeho tým musel dvakrát využít pořadatelský vrtulník k tomu, aby mu dodal nový monoblok řízení. Byla to velká škoda, protože měl závod dobře rozjetý.

Podle informací z facebookového profilu týmu Tatra Buggyra Racing je Martin Kolomý se svou Tatrou Phoenix už v čínském městě Xi’an, kde pořadatelé připravili závěrečné pódium. Za kamiony na něj vystoupí Rusové Dmitrij Sotnikov, Anton Šibalov a Airat Mardějev, piloti Kamazů. Automobilovou soutěž ovládl Francouz Cyril Despres s Peugeotem, a to s více než hodinovým náskokem.

Výsledky Silk Way Rallye 2017 – kamiony:

1.           Sotnikov              Kamaz                43:45:48

2.           Šibalov                Kamaz                +6:04

3.           Mardějev             Kamaz                +23:12

11.         KOLOMÝ           TATRA              +112:12:10

Výsledky Silk Way Rallye 2017 – automobily:

1.      Despres         Peugeot            41:46:25

2.      Lavieille        Baicmotor        +01:04:39

3.      Han              Geely SMG        +01:11:29