Podnapilí mladíci si chtěli zazvonit na kostelní zvon

Napsal Redakce (ms) – Pátek, Březen 31, 2017 · Napsat komentář 

TEPLICE –  V konzumaci alkoholu by se zřejmě měli poněkud mírnit dva muži ve věku 24 a 22 let, podnapilost je totiž přivedla do „křížku“ se zákonem. Ve středu večer je po návštěvě restaurace napadlo, že by si rádi zazvonili na kostelní zvon, k přístupu k němu jim ale bránily dveře teplického svatostánku. Jejich nápad se jim ale zdál tak skvělý, že se tím nenechali odradit a společně dveře do kostelní věže vykopli. Než si však stihli zazvonit, přijela na místo bezpečnostní agentura a poté i policejní hlídka.

Zatímco mladší muž uposlechl výzvy, aby vyšel ven a lehl si na zem, starší pokynů policistů neuposlechl a tak museli použít donucovací prostředky. To podnapilého muže rozlítilo natolik, že jednomu ze zasahujících policistů, kterého prý zná, začal vyhrožovat zabitím a navíc i vyvražděním celé rodiny, včetně podříznutí jeho dcery. Oba „výtečníci“ skončili na služebně, zatímco mladšímu, který měl v dechu 1,4 promile alkoholu, hrozí za přestupek proti majetku maximálně pokuta, starší muž, který „nadýchal“ 1,7 promile, zřejmě stane před soudem. Byl obviněn z přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a kromě toho i z poškození cizí věci.

 Je totiž také podezřelý, že v Teplicích posprejoval fasády několika domů, celkové náklady na uvedení nemovitostí do původního stavu přesáhly částku dvacet tisíc korun. Ke sprejerství se u výslechu přiznal, přičemž uvedl, že i v době spáchání tohoto protiprávního jednání byl pod vlivem alkoholu, v případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační