Polštářky pro pacienty ústecké onkologie ušily švadlenky z celé republiky

Švadlenkám za pečlivou práci a Janě Štěrbové za dlouhodobou podporu nemocnice poděkoval ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne. „Velice mě těší zájem všech, kteří podporují ústeckou nemocnici, její personál i pacienty.

Rád bych poděkoval za pěkné dary, které často zdobí i milé osobní vzkazy. Poděkování ale patří i zaměstnancům onkologického oddělení v čele s primářkou MUDr. Martinou Chodackou za péči, se kterou se pacientům denně věnují,“ uvedl MUDr. Josef Liehne.

Uznávaná česká autorka a lektorka v oblasti art quiltu Jana Štěrbová přitom předávala dar v ústecké Masarykově nemocnici už loni. „V rámci našich meetingů děláme vždy i charitativní akci. V posledních dvou letech jsem organizátorkou charitativních akcí já. Loni jsme vyráběli deky, kterými v ústecké Masarykově nemocnici přikrýváme miminka v inkubátorech, letos jsme se rozhodli podpořit onkologické pacienty,“ vysvětlila hlavní sestra Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Mgr. Markéta Svobodová, která se ve volném čase věnuje právě patchworku.

Podle Jany Štěrbové byl zájem švadlenek o aktuální projekt mimořádný. „Ozývaly se nám dámy i ze zahraničí. Polštářky jsme vystavovaly i na Pragu Patchwork Meetingu, kam nám návštěvníci nosili řadu dalších. Už nyní se navíc lidé ptají, jaký bude další charitativní projekt pro Masarykovu nemocnici,“ uvedla Jana Štěrbová.

Polštářky převzala primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Martina Chodacká s vrchní sestrou oddělení Janou Švandovou. „Pacienti polštářky dostanou při přijetí, poté si je odnesou domů a při příští návštěvě si je mohou zase přinést. Dostávat je budou pacienti onkologického oddělení v Ústí nad Labem i v Chomutově,“ doplnila primářka MUDr. Martina Chodacká.