Porsche omladilo Macan. Má vylepšený podvozek

porsche_macan_www-isuv-15-6910750

Facelift luxusního SUV Porsche Macan podtrhly designové LED lampy a nové odstíny karoserie. Vylepšení se dočkal také podvozek a obutí. Listinu příplatků doplnila „cinkrlátka“ do interiéru a pokročilá bezpečnostní technologie. Propojení s mobilem přineslo důležitého asistenta pro off-road ježdění.

Modernizované SUV přijíždí na designových litých kolech ve velikostech 20 a 21 palců. Disky jsou vybaveny přilnavějšími pneumatikami. Kvůli podpoře jízdní dynamiky zachovali konstruktéři širší zadní obutí. Stejné technické řešení používá například BMW u modelu X6 M50d. Změny se dočkal také podvozek, který teď poskytuje vyšší stabilitu i komfort.

Pro řidiče si připravili inženýři několik pokročilých bezpečnostních systémů. Za zmínku stojí asistent pro jízdu v koloně, což je vlastně rozšířená funkce adaptivního tempomatu, která autonomně ovládá akceleraci i brzdění auta. Pomocné elektromotorky zase dokážou jemně korigovat řízení v pomalém provozu.

Propojení s mobilním telefonem umožní posádce ovládat multimediální rozhraní hlasem, přijímat informace o dopravě v reálném čase nebo se připojit k internetovému úložišti. Softwarovou novinkou je aplikace Offroad Precision pro sledování i analýzu jízdy v terénu. Cenu zatím automobilka nezveřejnila. Světovou premiéru si SUV odbylo v Šanghaji.