Postoj české reprezentace k válce je švejkovina

V této zemi vládne Josef Švejk! Takový je podle Jiřího Lobkowicze, předsedy Cesty změny (CZ), postoj současného politického establishmentu. „Ptám se jasně: Na čí straně stojí Česká republika? Jsme se svobodnou Amerikou, nebo s iráckým diktátorem?“ říká Jiří Lobkowicz. „Kdo si skutečně přečetl poslední zprávu Hanse Blixe, nemůže se chovat, jako by se ho to netýkalo!“ míní.

Vláda na jedné straně vyjádřila podporu demokratickým silám, na druhé odmítla vyslat do akce české vojáky, kteří tím pádem „nejsou součástí vojenské operace“.

TIP: Jak funguje Zaplo přihlášení, půjčka na účet ještě dnes nebo nebankovní půjčky bez doložení příjmů?

„Zavazovat české vojáky zastaralým lednovým prohlášením parlamentu je výrazem oportunismu a zbabělostí,“ říká Lobkowicz. „Václav Klaus – zdráhám se říct prezident – jenom znovu dokazuje, že jeho životním stylem je politický oportunismus!“ dodává Lobkowicz.

Cesta změny považuje současný postup Spojených států amerických za jedině možný. Podporuje plně zásah spojeneckých vojsk USA, Velké Británie a Austrálie s cílem svržení diktatury Saddáma Husajna a nastolení demokracie.