Poušť, sníh, špička. BMW testuje X7 v extrémech

Maskované prototypy luxusních bavorských jacht BMW X7 podstupují testy po celém světě. Po jízdních zkouškách v zimním prostředí za polárním kruhem následovaly vytrvalostní testy jízd na dlouhé vzdálenosti v pouštních pistách a na nezpevněných cestách Jihoafrické republiky. Víc v přiloženém videu.

Hektické rozjezdy a zastavení v hustém městském provozu jsou následovány dynamickou jízdou na zatáčkovitých horských silnicích. Pak zase prach, duny, písek. A sníh v testovacím centru ve švédském Arjeplogu. Náročný maraton vytrvalostních testů pokouší jízdní schopnosti prvního BMW řady X mířícího do segmentu luxusních vozů.

„Aktuálně prováděné testy působivým způsobem demonstrují jízdní zážitky, které bude možné prožít v luxusním prostředí interiéru tohoto vozu v různých klimatických podmínkách a na různých typech povrchů,“ říkají k jízdním zkouškám zástupci BMW.

Velká sedmička je mastodont, na délku bude mít přes pět metrů, rozvor je zhruba třímetrový. Modulární platformu CLAR sdílí X7 například s limuzínou řady 7 nebo modelem 6 GT. Dovnitř si sedne až sedm pasažérů. BMW v základu nabídne benzinové i naftové šestiválce, k dispozici bude i osmiválec a v plánu je také plug-in hybridní varianta.

Zvenku upoutají zvětšené ledviny, úzké přední lampy a vertikálně natažená přední maska. Mnichovská veleloď na čtyřech kolech vychází z konceptuálního provedení X7 iPerformance, které okouzlilo návštěvníky loňského autosalonu ve Frankfurtu. Sériové kusy se začnou vyrábět v továrně modrobílé vrtule v americkém Spartanburgu. Oficiální představení nového modelu očekáváme koncem letošního roku.

Foto & video: BMW