Poušť, sníh, špička. BMW testuje X7 v extrémech

Maskované prototypy luxusních bavorských jacht BMW X7 podstupují testy po celém světě. Po jízdních zkouškách v zimním prostředí za polárním kruhem následovaly vytrvalostní testy jízd na dlouhé vzdálenosti v pouštních pistách a na nezpevněných cestách Jihoafrické republiky. Jak BMW X7 obstál?

Hektické rozjezdy a zastavení v hustém městském provozu jsou následovány dynamickou jízdou na zatáčkovitých horských silnicích. Pak zase prach, duny, písek. A sníh v testovacím centru ve švédském Arjeplogu. Náročný maraton vytrvalostních testů pokouší jízdní schopnosti prvního BMW řady X mířícího do segmentu luxusních vozů.

BMW X7

Aktuálně prováděné testy působivým způsobem demonstrují jízdní zážitky, které bude možné prožít v luxusním prostředí interiéru tohoto vozu v různých klimatických podmínkách a na různých typech povrchů. Velká sedmička je mastodont. Na délku bude mít přes pět metrů, rozvor je zhruba třímetrový. Modulární platformu CLAR sdílí X7 například s limuzínou řady 7 nebo modelem 6 GT.

Dovnitř si sedne až sedm pasažérů. BMW v základu nabídne benzinové i naftové šestiválce, k dispozici bude i osmiválec a v plánu je také plug-in hybridní varianta. Zvenku upoutají zvětšené ledviny, úzké přední lampy a vertikálně natažená přední maska. Mnichovská veleloď na čtyřech kolech vychází z konceptuálního provedení X7 iPerformance, které okouzlilo návštěvníky autosalonu ve Frankfurtu.