Pozvánka: 16. září odstartuje další ročník ústeckého půlmaratonu

ustecky_pulmaraton

Ústecká trať je velmi rychlá a tak se mají příznivci běhání na co těšit. Organizátoři slibují velmi kvalitní časy favorizovaných afrických běžců a běžkyň. Jestli padne traťový rekord se mohou přesvědčit i diváci doma u televizních obrazovek. Letos poprvé se bude závod vysílat přímým přenosem od 14:50 na stanici ČT Sport.

„Loni byl závod k vidění jen na webu televize a i tak se na online závod dívalo několik stovek tisíc lidí, za což jsme rádi,“ řekl ředitel RunCzech Carlo Capalbo.

Ten si na návštěvě u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, kterého na akci pozval, pochvaloval startovní pole hlavního závodu, ve kterém nebude chybět ani loňský vítěz ústeckého půlmaratonu Keňan Barselius Kipyego. Mezi ženami by měla na zlato útočit taktéž keňská závodnice Violah Jepchumba.

Běžecký svátek si užije i několik stovek rodin s dětmi, které si budou chtít zažít neopakovatelnou atmosféru rodinného běhu. „Rádi bychom pozvali na start rodinného běhu další děti spolu s rodiči. Startovních míst je ještě dost. Přijďte a zažijte nevšední zážitky,“ nabádá nejen Ústečany Capalbo.

I letos začne celodenní program závodem hanbikerů, který se těší velkému diváckému ohlasu. Novinkou bude závod handbiků pro děti a mládež. Na vyzkoušení budou k dispozici také trenažéry s odborným výkladem.

Program:

pátek 15. září

13:00 – 18:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

sobota 16. září

9:00 – 13:00 Running Expo (Dům Kultury Ústí n. L.)

12:00 Start Spolchemie Český pohár v handbike

13:30 Start dm rodinného běhu

15:00 Start Mattoni 1/2 Maratonu

16:15 Vyhlášení vítězů

17:30 Vyhlášení vítězů štafety, 2Run, UJEP

TIP: Hledá-li člověk inspiraci, co uvařit na lehký oběd nebo večeři, může zvolit bulgur, který se snadno připraví a lze ho doplnit o oblíbenou zeleninu a kuřecí či krůtí maso.