PREMIÉRA: Ford Edge – Ofenzíva modrého oválu

Parkoviště hotelu nedaleko Prahy praskalo ve švech, protože bylo zarovnané SUV od modrého oválu, kterým vévodil nový Ford Edge. Vyzkoušeli jsme ho spolu s modely Kuga a EcoSport na testovacím okruhu v lese.

Přepracovaný Ford Edge je především komfortním cestovním SUV. Modelový rok 2019 přišel o severoamerický obličej, který nahradil sjednocený designový jazyk automobilky. Auto nabízí sportovnější vzhled, novou masku chladiče, diodové světlomety (volitelně Matrix adaptivní) a mlhovky.

Uvnitř nového Edge čeká na řidiče otočný volič osmirychlostní automatické převodovky (hydrodynamický měnič), který spolupracuje se vznětovým čtyřválcem (238 koní) podpořeným dvěma turby. Díky absenci klasické páky se v centrálním tunelu uvolnilo místo pro bezdrátovou nabíječku mobilních telefonů.

Do všech modelů Ford postupně zastavuje aplikaci pro vzdálené ovládání mobilem, auto si tak dálkově odemknete, nastartujete, zaměříte jeho pozici nebo zjistíte aktuální stav – tlak pneumatik, objem provozních kapalin nebo zanesení filtru pevných částic.

Ford Edge se cítí dobře na silnici nebo při dálkových přesunech, takže lesní trať byla pro sportovně laděný ST-Line trochu výzva. Ladně vyhlížející SUV s pohonem 4×4 však nezaváhalo ani v hlubším blátě nebo na nerovnostech. Rozhodně nešlo o velký off-road, nicméně klasické osobní vozy by na testovací dráze měly místy problém.

Celý článek najdete v SUV Magazínu 3-2019, který je ještě vylepšen profesionálními fotografiemi. Předplatné nebo jednotivá čísla koupíte na našem e-shopu https://www.casopisyknihy.cz/. Nepropásněte také náš speciál o ECO mobilitě!