PREMIÉRA: Návrat krále – BMW X5 je zpět

Šéf mnichovských SUV je zpátky. BMW X5 dorazilo do Česka a my ho vyzkoušeli. Novinek je spousta, takže se těšte!

Nová X5 působí na pohled hodně dynamicky, především kvůli robustní karoserii s atletickým postojem. V tréninkovém centru skupiny BMW v Praze nás vítají hned dva kousky a projekční plátno plné informací o novince. Následně pouštíme Prahu a jedeme směr Plzeň. Jízda v nové X5 je podle předpokladů agilní a hodně pohodlná. Především práce čtyřikrát přeplňovaného třílitrového šestiválce je pozoruhodná.

Mocné BMW zrychlí z nuly na sto za 5,2 vteřiny a „maximálku“ má elektronicky omezenou na 250 kilometrů za hodinu. Úlohu cestovního SUV splňuje na výbornou, protože ani při vysokých rychlostech není míra aerodynamického hluku kdovíjak obtěžující, s kolegou si bez problémů povídáme polohlasně.

Příjemným vylepšením interiéru je digitální prostorový štít, ten se v BMW sice už objevil, ale zobrazoval více méně jen konvenční ukazatele. V nové generaci nabídne úplně nové softwarové rozhraní s propracovanou grafikou. Zkoušíme také masážní funkci, která nabízí několik režimů.

Jak BMW X5 jezdí, co je nového a jak fungují asistenční systémy najdete v přehledném grafickém zpracování na stránkách našeho SUV Magazínu 6/2018.