PREMIÉRA: Volkswagen T-Cross – Stylový prcek

Na český trh vstoupilo nejmenší SUV značky Volkswagen. Jaké jsou jeho přednosti, kolik stojí a jak jezdí? Volkswagen T-Cross je takový stylový prcek.

Německý koncern Volkswagen, který vloni prodal v Evropě přes 10 milionů aut, čuchá v segmentu SUV-B velký potenciál, proto zařadil malý crossover postavený na platformě MQB (VW Polo) na výrobní linky v Evropě, Jižní Americe a Číně. Tyto trhy jsou totiž z hlediska segmentu nejmenších SUV nejrychleji rostoucí. Lidé mají zkrátka o nazvedané hatchbacky zájem.

Volkswagen T-Cross

Variabilní auto disponuje hlavně velkým vnitřním prostorem. Základní zavazadelník má objem 385 litrů, přičemž díky posuvné zadní lavici lze navýšit až na 455 litrů. Když se sedačky úplně sklopí, užitečná kapacita vzroste na 1281 litrů, ale co když potřebuje člověk převézt předmět dlouhý 230 centimetrů? Po vzoru Renaultů, Dacií a některých Fiatů lze sklopit spolujezdcovu sedačku a získat tím potřebné centimetry.

Interiér potěší značkovým severoamerickým audiosystémem Beats o výkonu 300 Wattů a s integrovaným subwooferem. V kompaktním SUV se objevuje také plně digitální přístrojový štít zrcadlící i mapové podklady a až osmipalcový středový displej multimediálního rozhraní.