Zlato, diamanty a orloj – Rusové navrhli přepychový iPhone za více než 2,3 milionu korun

Apple se nikdy nebál nastavovat vyšší, prémiové ceny za svá nová zařízení a je to vidět napříč celým sortimentem. Dost možná nejvíce se ale skloňují cenovky za iPhony, po nichž sahají i zákazníci, kteří k Applu nemusí mít žádný emoční vztah a chtějí pouze fungovat s iOS.

Tito zákazníci pak hojně debatují nad tím, proč jablečné telefony atakují ceny v desítkách tisíc korun a zda takový iPhone 11 Pro Max s kapacitou 512 GB dává při ceně 43 790 korun racionální smysl.

Tak či tak, cenovou politiku Applu zákazníci jen stěží dokáží ovlivnit a buď ji přijmou, nebo se vydají cestou levnějších telefonů, kterých je na trhu celá řada. Je však nutno podotknout, že Apple nestanovuje za nové iPhony ty nejvyšší ceny, jaké jsou možné.

Jakmile totiž dojde na exkluzivitu a maximální prémiovost, vedou Rusové, respektive pak společnost Caviar, která svůj byznys staví na tom, že iPhony a další zařízení ve velkém stylu vylepšuje.

Posedlost na běžnou elektroniku nevídaným luxusem nyní prezentuje takzvaný Solarius Zenith Full Gold, respektive unikátní designový mód pro iPhone 11 Pro, který kombinuje zlato, diamanty a netradiční variaci astronomických hodin. Pro běžného uživatele se tak jedná o naprosto nelogický tah, pokud by si něco takového chtěl pořídit, na druhou stranu pro vyjádření exkluzivního statusu může jít o zajímavou volbu.

Šílená synergie zlata a diamantů

Rusové se opravdu nebáli. Zatímco přední, displejová strana iPhonu je zcela normální, zadní straně nedominuje pouze trojice kamerových čoček, ale hlavně zběsilá struktura zlata a diamantů, z nichž jsou tvořeny především mechanické hodiny.

Caviar uvádí, že bylo na tento skvost použito 24 karátové zlato a 137 diamantů. A jak je možné vidět z fotek, jde skutečně o výrazné doplnění, které lze poznat i na zhruba dvojnásobné hmotnosti.

TIP: Jaký má kurz zlato?

Důraz na luxusní pojetí se pak promítá i do obsahu krabičky, ve které tento modifikovaný iPhone přichází. Caviar rovnou přibaluje USB-C adaptér s podporou rychlého nabíjení a také nové AirPods Pro vyladěné do matně černé barvy s logem společnosti na pouzdře.

Hodiny, které opravdu fungují

Pravděpodobně nejšílenější věcí na tomto zařízení je fakt, že „orloj“ na zadní straně skutečně funguje a uživatel si jej může i prostřednictvím malého nástroje sám upravovat v případě změny letního a zimního času. Nejedná se tedy pouze o designový prvek (byť to je hlavní deviza), ale o funkční mechanismus, který potěší ty největší fajnšmekry.

Za celou tuto parádu si Caviar chce nicméně nechat slušně zaplatit. Vzhledem k tomu, že Solarius Zenith Full Gold přichází v extrémně limitované edici s dostupností 1/1, může stát až 121 280 dolarů (zhruba 2,8 milionu korun). Tato cena se váže k iPhonu 11 Pro Max s kapacitou 512 GB, respektive k tomu nejlepšímu iPhonu na trhu. Základní verze pak přichází na 101 590 dolarů (2,3 milionu korun).

iPhone – obecně

iPhone je jedním z nejoblíbenějších mobilních telefonů na současném trhu. Způsobil revoluci ve způsobu, jakým lidé používají své telefony a jak s nimi komunikují, a nabízí působivou řadu funkcí a možností. Ať už jste uživatelem iPhonu poprvé, nebo jste zkušený veterán, existuje spousta důvodů, proč si iPhone zamilovat.

Za prvé, design a konstrukce iPhonu jsou špičkové. Je elegantní a výkonný, ale zároveň lehký a odolný. Dotykový displej je nesmírně intuitivní a hardware je rychlý a pohotový. Telefon má velký displej s vysokým rozlišením a výkonné reproduktory, takže se skvěle hodí ke sledování filmů a poslechu hudby.

iPhone má také jedny z nejlepších dostupných aplikací. Najdete v něm aplikace pro všechny oblasti, od produktivity a zábavy až po vzdělávání a fotografování. V obchodě App Store jsou navíc na výběr tisíce aplikací, takže vždy najdete něco nového a zajímavého.

iPhone nabízí také skvělý fotoaparát. Fotoaparát má snímač s vysokým rozlišením, pokročilou optiku a výkonný software, díky nimž skvěle pořizuje úžasné fotografie a videa. Navíc můžete použít nástroje pro úpravy fotoaparátu a rychle upravit své snímky tak, aby vypadaly ještě lépe.

A konečně, iPhone je neuvěřitelně bezpečný. Apple má zavedená silná bezpečnostní opatření, která chrání vaše data a udržují je v soukromí. Navíc můžete použít funkci Najít můj iPhone, která pomůže najít zařízení, pokud ho někdy ztratíte nebo bude ukradeno.

iPhone je úžasné zařízení, které nabízí nepřeberné množství funkcí a možností. Je dobře navržený, výkonný a bezpečný, takže je skvělou volbou pro každého, kdo hledá spolehlivý a schopný telefon.

IOS od společnosti Apple

Operační systém iOS od společnosti Apple je jedním z nejoblíbenějších mobilních operačních systémů na současném trhu. Pohání miliony zařízení po celém světě, včetně oblíbených iPhonů, iPadů a iPodů touch.

iOS způsobil revoluci v používání telefonů, protože nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a výkonné funkce. Zde jsou některé z důvodů, proč je systém iOS tak oblíbený a široce používaný.

Zaprvé, iOS se neuvěřitelně snadno používá. Jeho intuitivní design a uživatelsky přívětivé rozhraní umožňují snadnou navigaci. I když jste začátečník, budete schopni rychle a snadno přijít na to, jak systém používat.

Za druhé, systém iOS nabízí širokou škálu funkcí a možností. Od aplikací a her až po hudbu, fotografie a další funkce – iOS nabízí něco pro každého. V obchodě App Store navíc můžete najít nejnovější a nejlepší aplikace, takže budete mít vždy něco nového a zajímavého k prozkoumání.

Za třetí, iOS poskytuje skvělé zabezpečení. Apple bere soukromí a bezpečnost vážně a nabízí silná opatření, která data chrání a zabezpečují. Můžete také použít funkci Najít můj iPhone, která pomůže najít zařízení, pokud ho někdy ztratíte nebo bude ukradeno.

A konečně, iOS je neustále aktualizován a přináší nové funkce a vylepšení. Společnost Apple pravidelně vydává aktualizace systému iOS, aby zajistila bezproblémový chod systému a přidala nové funkce.

Operační systém iOS od společnosti Apple je vynikající volbou pro každého, kdo hledá výkonný a uživatelsky přívětivý mobilní operační systém. Díky intuitivnímu designu, široké škále funkcí a silným bezpečnostním opatřením není divu, že je systém iOS tak oblíbený a hojně používaný.