Při EDS vznikla organizace mladých: Mladí Demokraté pro Evropu!

mladi_demokrate_pro_evropu

VILNIUS – Za účasti sedmi delegací mladých, které se hlásí k myšlenkám, prosazovaným Evropskou demokratickou stranou (EDS), byla o víkendu založena organizace s názvem: Mladí demokraté pro Evropu (MDE). Předsedou byl zvolen Andrea Casu z italské DL-Margherity. Hodnoty demokracie jsou často v Evropě považovány za vyčerpané.

„V Itálii je v současné době velmi populární hnutí, které útočí na samotnou politiku. Chování politiků je opravdu někdy velmi nesnesitelné. Rád bych ale, abychom se pokusili tuto náladu změnit, neboť negativní pocity jsou sice nějakou dobu populární, ale věci nakonec neřeší,“ říká nový předseda MDE Casu.

TIP: Co nakoupit v Gate shop a jak k tomu případně využít půjčku na mateřské nebo třeba studentskou půjčku?

Delegace z České republiky, Baskicka, Francie, Itálie, Kypru, Litvy a San Marina adoptovali zakládající listiny, logo a zvolili předsednictvo na čele s předsedou, místopředsedkyní a generální sekretářkou. Mladí Evropané pro Evropu (MDE) zvolili místopředsedkyni Ophelie Spanneut (UDF-MoDem, Francie) a generální sekretářkou Justinu Vitkauskaitė (JOD, Litva).

Zastoupení delegáti

V předsednictvu jsou zastoupeni také delegáti Cesty změny (CZ): Tereza Schreiberová (Mladá krev-Cesta změny, Šumperk) a Jan Polák (Cesta změny, Praha). Jednání se účastnili hosté z frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), české Cesty změny (CZ) a litevské Darbo partije.

Mladí demokraté pro Evropu se o víkendu ustavili ve Vilniusu.

TIP: Italské město Bari nabízí turistům báječnou dovolenou u pobřeží Jaderského moře.