Primátoru Pavlu Bémovi: Opustit Prahu? Výborně, dobrý nápad!

Pražská opozice, tvořena několika politickými stranami, vydala prohlášení, v němž blahopřeje primátoru města Prahy Pavlu Bémovi (ODS) k úmyslu opustit hlavní město. Bém oficiálně oznámil, že odjíždí na dvouměsíční horolezeckou výpravu do Himalájí. Vzal si na to neplacené volno.

„Vyjadřujeme Pavlu Bémovi plnou podporu v jeho úmyslu opustit na téměř dva měsíce křeslo pražského primátora, protože si myslíme, že nic lepšího pro Prahu udělat nemůže,“ stojí v prohlášení, které podepsali pražští zástupci Cesty změny (CZ), Koruny české (KČ), Občanské demokratické aliance (ODA), Unie svobody-demokratické unie (US-DEU) a Strany pro otevřenou společnost (SOS).

Podle zástupců stran je Bémovo rozhodnutí ukázkou, jak přistupuje ke svému mandátu. Problémy, které Praha dlouhodobě neřeší, padají právě na hlavu jejího primátora.

„Zřejmě předpokládá, že během jeho nepřítomnosti samovolně zmizí problémy, jejich řešení sice ve své volební kampani slíbil, ale ta se stále odkládají,“ píší opoziční představitelé dále.

Mezi dlouhodobě neřešenými problémy patří potíže s pražskými taxikáři, nedostatek městských strážníků, pořádek na chodnících a silnicích nebo rychlá dostavba městského okruhu, stejně jako rychlé dokončení protipovodňových hrází. „Jeho plán považujeme za dobrý a pokud by náhodou nevyšel, co mu brání vyrazit příští rok třeba do Antarktidy,“ uzavírají signatáři.

Uvedené strany jsou jednotné rovněž v odmítání organizovat v Praze letní olympijských hry na rok 2016. Pražští zastupitelé schválili jejich konání včera v počtu 50 ze 70 zastupitelů, 10 bylo proti, 7 se zdrželo a 3 byli nepřítomni. Mezinárodní olympijský výbor by měl v příštím roce vybrat užší okruh pěti kandidátů a pořadatelské město zvolit v říjnu 2009 na zasedání v Kodani.

340741-3383635

Primátor Bém předpokládá, že problémy Prahy zmizí samy od sebe po jeho odjezdu do Himalájí!