PUBG získá cross-play pro Xbox One a PS4 již v říjnu!

A je to tady! Jedna z nejhranějších her konečně dostala to, po čem hráči toužili. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) začne na začátku října podporovat cross-play. Hráči PUBG na Xbox One a PS4 se budou moci navzájem porovnávat a hrát proti sobě. Testovací servery budou první, které nabídnou cross-play na konci září. Oficiální servery by měly tuto aktualizaci získat začátkem října.

Společnost Microsoft dnes na Gamescomu představila podporu PUBG cross-play. Bude omezena na konzolové multiplatformní hraní, takže hráči PS4 a Xbox One se nebudou porovnávat s PC hráči.

„Naším prvním cílem při hraní napříč platformami bylo, aby 100 hráčů z obou komunit konzolí mohlo hrát ve stejném zápase.“ Vysvětluje Cecilia Lee, komunitní manažerka v PUBG Corporation. „Naším druhým cílem bylo zkrátit dobu vyhledávání dané hry, které očekáváme, že bude kratší kvůli většímu počtu hráčů.“

PUBG je nejnovější v řadě nejlepších her, které umožňují podporu cross-save a cross-play. Překážky podpory cross-play byly loni sníženy poté, co Sony nakonec ustoupila a umožnila hráčům cross-play ve známých hrách jako je Fortnite a Rocket League. Bungie také tento týden umožňuje cross-save hraní u hry Destiny 2 a očekáváme, že v budoucnu uvidíme cross-play i na hru Call of Duty: Modern Warfare. Můžeme jen doufat, že snad někdy v budoucnu udělají cross-play i pro PC hráče.