Hyper představil bezdrátový Qi adaptér pro AirPody. Dobije je za 1,5 hodiny

Keynote nakonec dopadla jinak, než většina z uživatelů očekávala, a ačkoliv Apple představil zajímavé novinky z produktové řady iPhonů a Apple Watch, na věc, na kterou mnozí napjatě čekali, se nedostalo.

Apple totiž možnou existenci AirPower v podstatě zapřel. To je samozřejmě situace, která dává alespoň zatím velké manévrovací pole výrobcům třetích stran, kteří momentální absence tohoto očekávaného zařízení mohou využít.

Hyper

Se zajímavým produktem tak například nově přišel výrobce doplňků pro produkty od Applu Hyper, který představil vlastní Qi bezdrátový adaptér pro sluchátka AirPods.

Použití je jednoduché. Adaptér stačí připevnit k obalu sluchátek AirPods a ten poté umístit na libovolnou bezdrátovou 5W Qi nabíječku. Zařízení následně za blikání oranžové diody, která značí probíhající nabíjení, zvládne sluchátka plně dobít za zhruba 1,5 hodiny. Nenáročné a rychlé.

Na druhou stranu si Hyper za tento gadget nechává poměrně dost zaplatit. Adaptér totiž na svém oficiálním e-shopu prodává za 49,99 dolarů, tedy více než 1 080 korun. Dobrou zprávou je, že produkt je dodáván i do Česka a to za poštovné okolo 10 dolarů.

Standard Qi

Standard Qi (nebo Qi Wireless Charging Standard) je otevřený standard rozhraní pro bezdrátový přenos energie, který vyvinulo konsorcium Wireless Power Consortium.

Využívá rezonanční indukční vazbu na vzdálenost až 4 cm k přenosu energie mezi dvěma cívkami, jednou v nabíjeném zařízení a druhou v nabíjecí podložce. To umožňuje bezdotykové nabíjení bez použití rukou s výkonem až 15 wattů.

Technologie je implementována v různých typech zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety, nositelná zařízení a další drobná elektronika. Je kompatibilní s více než 140 zařízeními od více než 50 různých značek.

Vyplatí se bezdrátové nabíjení?

Bezdrátové nabíjení je rozhodně pohodlnější než tradiční kabelové nabíjení. Díky bezdrátovému nabíjení není třeba se tahat s kabely a zástrčkami. Odpadá tak možnost ztráty nabíjecího kabelu.

Další výhodou bezdrátového nabíjení je, že jej lze provádět prakticky z jakékoli vzdálenosti. Pokud je zařízení schopno zachytit signály z bezdrátové nabíječky, může být nabíjeno, aniž by muselo být fyzicky připojeno k nabíječce.