Red Magic 5G první smartphone s displejem 144 Hz

red_magic_5g

Herní smartphony je možné v posledních dvou letech vidět s vyšší a vyšší obnovovací frekvencí, přičemž tato funkce je nyní k dispozici i na hlavních vlajkových zařízeních. Nubia si však stále myslí, že je co vylepšovat a tak nyní představují nový herní smartphone Red Magic 5G.

Nejnovější zařízení Nubia tak nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz, která překonává rychlost 120 Hz u posledních modelů Samsung a Asus.

Telefon dále obsahuje techniku interpolace počtu snímků za účelem umělého zvýšení obsahu na 144 snímků za sekundu. V opačném případě nabízí Red Magic 5G panel o rozměrech 6,65 palce FHD+ AMOLED s tenkými rámečkami a snímačem otisků prstů na displeji.

Speciální vstupy

Nejlepší herní telefony mají navíc speciální vstupy. Red Magic 5G má na první pohled dvě kapacitní klávesy na stranách, podobně jako je tomu u smartphonu Asus ROG.

Je trochu zklamáním, že zde nevidíme fyzická tlačítka, která by se hodila pro některé hry. Ale mezi další herní doplňky patří „4D vibrace“ a hardwarový přepínač pro vstup do herního režimu.

TIP: Jak využít půjčku na rodičovské dovolené?

Herní zaměření a další funkce

Nubia nabízí čipovou sadu Snapdragon 865 s funkcemi NSA/SA 5G. Firma také zavedla ventilátory a chladící kapalinu pro trvalý výkon.

Pokud jde o paměť RAM a úložiště, tak je zde k dispozici 8/12/16 GB paměti LPDDR5 RAM a 128/256 GB úložiště UFS 3.0.

Nubia Red Magic 5G je dále vybaven 4 500 mAh baterií s 55 W nabíjením. Nubia říká, že 15 minut nabíjení poskytne 56% kapacity baterie, zatímco úplné nabití trvá pouze 40 minut.

Boční port

Nejpůsobivější fotoaparát ale uživatelé nemohou očekávat. Zařízení je vybaveno 64 MP hlavní kamerou (IMX686), 8 MP ultraširokým senzorem a 2 MP makro kamerou. Přední fotoaparát má skromných 8 MP.

Mezi další významné specifikace patří připojení na boku telefonu. Nachází se zde 3,5 mm port, přepijení USB-C, stereofonní reproduktory a operační systéme je Android 10.

Cena

Red Magic 5G stojí přibližně 3,799 yuan (12 800 Kč) za model 8GB/128GB v Číně. Díky tomu je telefon dražší než základní Black Shark 3, ale levnější než základní Black Shark 3 Pro.

TIP: Jak funguje těhotenská kalkulačka a kdy využít cestovní pojištění těhotenství?