Redefinice e-mailu. Tvůrci oblíbeného týmového nástroje Basecamp změní pohled na tradiční formu komunikace

I když neustále vznikají nové komunikační platformy, které je možné využívat pro osobní i pracovní záležitosti, e-mail stále zůstává tou nejvyužívanější metodou na internetu. Je to zkrátka jakýsi standard, od něhož se vše odvíjí. A pokud nezemřel před pár lety, kdy se do digitálního éteru začaly dostávat alternativy na bázi různých týmových nástrojů, neumře už nikdy. Proto je důležité reflektovat, co se na tomto specifickém poli děje.

Většina lidí má e-mail zafixovaný jako obyčejnou zprávu s možnou přílohou, která se hromadí ve složkách dalších e-mailů a přispívá k velkému chaosu, jež se na denní bázi může řešit i několik hodin. Existuje však řada dobrých e-mailových klientů, které se snaží o to, aby si uživatelé tento druh komunikace znovu oblíbili a pracovali s ním jako s moderním nástrojem. Daří se to například aplikacím jako Spark nebo Airmail.

Drtivá většina uživatelů však často využívá Gmail, Outlook a samozřejmě i nativní e-mailový klient Mail od Applu, které se stále drží nastavených pravidel a nijak zvlášť celý proces používání neinovují. Na tento problém chtějí nově zareagovat tvůrci Basecampu, jednoho z nejoblíbenějších komunikačních a projektových nástrojů pro týmy. Chystají totiž e-mailový klient, který si uživatelé mají „zamilovat“.

Basecamp

Myšlenku nového pojetí e-mailu nastavil zakladatel a šéf Basecampu Jason Friend. I on podle všeho patří k lidem, kteří e-mail využívají proto, že „musí“, nikoliv proto, že by si to „užívali“. A právě to je největší nešvar této formy komunikace. To byl důvod, proč veřejně oznámil příchod HEY, respektive nového klienta pro zpracovávání e-mailů, který má posunout laťku na modernější a pochopitelnější úroveň.

6 years ago we went all-in on Basecamp. One company, entirely focused on one product. Today we’re announcing we’ve changed our mind. The best Basecamp ever – Basecamp 4 – is coming in 2021, but first we’ll be releasing something brand new this April: https://t.co/0HA74LY0rR

— Jason Fried (@jasonfried) February 6, 2020

Na prestižní doméně hey.com tak v dubnu vznikne nová platforma, kterou bude možné využívat i na iOS a iPadOS. Zatím není zřejmé, co HEY nabídne, ale lze očekávat, že půjde ve šlépějích Basecampu coby komunikační služby – přehledné rozhraní, důraz na týmovou komunikaci, ucelené složky se zásadními „e-mailovými“ projekty a podobně.

V případě, že chcete být mezi prvními, kdo by HEY již v dubnu chtěli používat, můžete se registrovat na oficiálních stránkách. Následně vám přijde pozvánka a do pár měsíců budete moci novou platformu testovat.