Renault nabírá směr Rusko. V Moskvě ukázal showcar Arkana

Francouzská automobilka Renault představila na mezinárodním autosalonu v Moskvě nový showcar. Masivní crossover kupé s kosočtvercem na masce se jmenuje Arkana. Jde o předobraz nového modelu v segmentu C. Na trh se dostane nejprve v Rusku.

Showcar stojí na devatenáctipalcových kolech, má zvýšenou světlou výšku a široké podběhy kol. Baculatá karoserie na první pohled připomíná robustní SUV od německých sousedů ze Stuttgartu a Mnichova. Crossover by měl dostat pohon 4×4, o technice toho ale automobilka víc neprozradila.

Renault Arkana

Myšlenka tohoto inovativního konceptu se zrodila v Rusku, a na projektu se značnou měrou podílely ruské týmy skupiny Renault. Podpis předních ledek přebírá design soudobých Renaultů, linie bočních oken jsou zušlechtěny chromovaným lemováním.

Arkana má nadto prosklenou panoramatickou střechou či dvojitou koncovku výfuku z hliníku. Podle ředitele průmyslového designu v Renaultu Laurense van den Ackera spojuje nový crossover sílu a eleganci SUV a sedanu. Toto auto dostalo veškeré atributy značky Renault – svalnatý design, sílu a smyslnost.

Koncept vyvinula francouzská designová devize v Renaultu v těsné spolupráci s ruskými týmy automobilky. Rusko je druhým nejdůležitějším trhem Renault Group, která drží významný podíl v AvtoVAZu, výrobci Lady. Francouzi se chtějí směrem na východ ještě víc prosadit.