Středověká restaurace U Krále Václava nabízí poetickou atmosféru

Krása Kutné Hory vyrostla z bohatství ukrytého pod povrchem země. To byl svět rudních žil, důlních chodeb, svět permoníků i středověkých sklepů. Jako by dodnes platilo, že chce-li někdo uslyšet tlukot kutnohorského srdce, je třeba sestoupit do podzemí.

Tisíce lidí si každou sezónu oblékají bílé perkytle a spořádaně ve výpravách vstupují do hájemství ticha a spoře osvětlených hornin, tedy tam, kam nedoléhá shon vnějšího světa. Tam, kde čas plyne pomalu. Ale pro podobné pocity není nutné vážit cestu do bývalého dolu. Podobnou atmosféru nabízí i jedna kouzelná kutnohorská restaurace.

Dveře v Šultysově ulici jsou branou právě do takového světa. Návštěvník sestoupí po několika schodech a ocitá se v romantickém prostředí pod gotickými sklepními klenbami. Středověká restaurace U Krále Václava nabízí nejen intimní poetickou atmosféru, ale také výbornou kuchyni a vybrané nápoje.

Stylový nábytek, decentní hudba, která neruší, příjemná obsluha – to vše vytváří ideální podmínky pro posezení s přáteli. Všední starosti zůstanou kdesi nahoře, neboť tady vládne klid a pohoda. Lze přijít každý den. A třeba právě na svatého Martina, kdy se budou podávat svatomartinská vína.

Všechno začne 11. 11. 2011 od 11 hodin a 11 minut. Jedná se o každoroční celodenní akci. K vínu si může člověk dát pečenou husu s knedlíkem a červeným zelím. O výzdobu interiéru se opět postará renomovaná firma Hortis. Ta už pomohla dříve, například při realizaci Rytířských slavností pod Vlašským dvorem.

A spolupráce s firmou Hortis bude pokračovat i při dalších akcích, které Restaurace U Krále Václava připravuje. Personál restaurace srdečně zve k posezení v jedinečném prostředí i k účasti na připravovaných kulturních akcích.

TIP: Hledá-li člověk inspiraci na dovolenou, Madeira nabízí krásné pláže, divokou přírodu, venkov i rušný život ve městě.