Rezvani Tank – Pojízdná pevnost na čtyřech kolech

podvozek-jde-vylepc5a1it-dvc49bma-pakety-5163462

Kalifornský speciál je postavený na základech Jeepu Wrangler. Extrémní čtyřkolku dokáže úpravce změnit na nedobytnou pevnost. Uvnitř se navíc nešetřilo luxusem. Co vše tento homologovaný terénní model nazvaný Tank nabízí?

Inspirovaný armádou

Na tomhle autě nenajde člověk žádné falešné výfuky ani plastové obložení. Na kolech nejsou rádoby terénní pneumatiky. Zatímco se většina výrobců přiklání k SUV, firma Rezvani Motors jde opačným směrem. Její zástupci našli inspiraci u armády. Kalifornská společnost představila extrémní pancéřovou čtyřkolku. Ta je postavená na rámu Jeepu Wrangler Unlimited. Karoserie, podvozek a motor však pochází odjinud.

Bestie na kolech

Tank se dá vybavit neprůstřelnými skly a pneumatikami. Karoserii, nádrž, chladič a podlahu úpravce na přání vylepší kevlarovými pláty. Automobilka příhodně pojmenovala své ostatní modely „Beast“. To v překladu znamená bestie.

Balíčky z leteckého hliníku

Pojízdná pevnost nabídne připojitelný pohon 4×4 a dva volitelné podvozky vyrobené z leteckého hliníku. Standardní terénní paket má patnácticentimetrové zvýšení a dvanácti a půl palcové pneumatiky. Nápravy Dynatrac ProRock 44/60 jsou vybaveny elektrickou uzávěrkou. S terénem si poradí tlumiče od firmy FOX.

Extrémní terénní paket také začíná patnácticentimetrovým zvýšením a třinácti a půl palcovými pneumatikami. Podvozek Dynatrac ProRock XD60/80 má vzduchové uzávěrky. Na koncích náprav jsou brzdy od stejného výrobce. Tlumiče FOX jsou navíc vylepšeny systémem dvourychlostního nastavení. Balíček ještě obsahuje přídavnou LED rampu, tažné zařízení a naviják.

extrc3a9mnc3ad-c48dtyc599kolka-3091123
Extrémní čtyřkolka.

Luxusní tank

Pod kapotou „bestie“ pracuje buď šestiválec 3,6 litru o výkonu 285 koní nebo příplatkový 6,4 litrový osmiválec HEMI od úpravce MOPAR. Motor je naladěný na 500 koní a 583 Nm točivého momentu. Standardně do auta mechanici zastavují šestistupňový manuál nebo automat. Rezvani Tank má rozměry 4978 x 2133 x 2108 mm.

Interiér je plný luxusních doplňků. Posádka si může užívat ručně šitá kožená sedadla a multimediální systém Apple s dvaceticentimetrovou úhlopříčkou. Auto má i promítání informací na čelní sklo pomocí head-up displeje. Příplatkově nabízí automobilka i plně funkční termovizi a noční vidění.