Rozhodujete se na jakou vysokou školu? Navštivte veletrh. UJEP veze na veletrh Univerzitu severu.

studentka u notebooku rozhodující se, kam na vysokou školu

V loňském roce univerzita poslala do světa svoji novou kampaň Univerzita severu. Po celý rok si ji hýčkala a letos na Gaudeamu tomu nebude jinak. Propagační plocha UJEP stylizuje přírodní exteriér a navozuje atmosféru krajiny, která je v Ústeckém kraji jedinečná, a vybízí k objevování.

Veletrh bude pro veřejnost otevřen 22. a 23.1. od 8 do 16 hodin a 24.1. od 8 do 15 hodin. Pro návštěvníky bude zdarma v provozu autobusová linka od stanice metra „Letňany“ ke vstupu do haly.

Veletrh návštěvníkům nabídne 289 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 5 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy z patnácti zemí světa, především z České republiky Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, Švýcarska, USA, Singapuru, Německa, Francie, Rakouska, Španělska a Malty.

Návštěvníci tak mohou prozkoumat svoje možnosti a také zjistit cenu školného. Ta někdy může být v statisících, a ne každý dosáhne na stipendium. Studenti mají možnost zažádat například o studentskou půjčku, Zonky půjčku (půjčka od lidí) či o splátkový kalendář dané školy.

Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství pro maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bez pochyb je. Veletrh je výjimečný především širokou nabídkou doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Všechny doprovodné programy a poradenství návštěvníci veletrhu najdou přímo v hale č. 4 a jsou pro ně zcela zdarma.

Nejvýznamnějším doprovodným programem jsou přednášky vystavujících škol, které budou probíhat každý den v přednáškovém sále v hale č. 4. Tématem přednášek jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školním roce 2019/2020 i informace ze zákulisí studia, přímo od studentů a absolventů vysokých škol. Pro XII. ročník veletrhu je připraveno celkem 42 přednášek.

Nerozhodným studentům pomůže Testovací centrum a Poradenský servis. Každý student si může udělat elektronický test předpokladů pro studium a zjistit, na které obory se nejlépe hodí. V Poradenském servisu je připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže vybrat vhodnou školu, fakultu, nebo studijní obor. Partnerem Testovacího centra je portál VysokeSkoly.cz.

Studenti mohou také využít kariérového poradenství. Pro studenty jsou připraveny konzultace přímo s kariérovými poradci, kteří studentům pomohou při volbě jejich budoucí kariéry, na základě jejich předpokladů. Tuto informaci mohou studenti zohlednit již při volbě vysoké školy.

V rámci doprovodného programu Věda pro život si budou moci návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet nejnovější vědecké poznatky, technologické novinky, roboty, nejrůznější pokusy a další náplň studia, či výzkumu v rámci technických a přírodovědných oborů vysokých škol.

Registraci doporučujeme také všem studentům. Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu na vstupné. Registrovaní studenti zdarma dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.