SCG chystá offroady inspirované závody Baja

Ačkoli má majitel společnosti Scuderia Cameron Glickenhaus slabost spíš pro Ferrari, jeho nabídku brzy rozšíří dva nové offroady. Konstruktéři se inspirovali závodní sérií Baja a speciálem, se kterým jezdil samotný Steve McQueen. Tým se také chystá pokořit největší vulkán světa.

rendery-chystanc3bdch-specic3a1lc5af-1400x787-8024113 Rendery chystaných speciálů

Boot a Steve

Úpravce staví fantastické závodní stroje. Majitel týmu vlastní unikátní Ferrari P4/5 Pininfarina, postavené na základě modelu Enzo. Naposledy se vlastník pochlubil křížencem Ferrari a Fordu GT, supersportem SCG 003. Nedávno společnost odhalila své plány na třímístný sporťák SCG 004S s pětilitrovým osmiválcem. Nás však zaujaly nákresy terénních modelů Boot a Steve. Vývojáři se inspirovali offroadem ze šedesátých let, který řídil Steve McQueen v závodě Baja 1000.

Inspirace ze „šedesátek“

Společnost koupila původní McQueenův Boot před několika lety. Auto bylo vyrobené v šedesátých letech z komponentů od General Motors. Tvar karoserie připravovaných aut nám ukazují představené rendery. Ty odhalí také počty míst k sezení a rozměry.

Vulkanická edice

Speciály SCG budou poháněny atmosférickým pětilitrovým osmiválcem. Dále v nich najdete připojitelný pohon 4×4, 20“ odpružení, topení a klimatizaci. Na základě nákresů víme o dvoudveřové a čtyřdveřové verzi. V přípravě je také speciální vulkánská edice. Ta má pokořit rekord a vystoupat na vrchol sopky Ojos Del Salado (6893 m) v Chile. Současný držitel rekordu se dostal „jen“ do 6705 metrů.

pohled-na-model-steve-1400x788-5356326 Pohled na model Steve

Kříženec

Stejně jako sporťák SCG 004S bude čtyřdveřový Boot a dvoudveřový Steve homologovaný pro malosériovou výrobu. Tehdy jsou schvalovací předpisy o něco mírnější. Samotná automobilka popisuje speciály jako křížence pro Baju a Dakar. Výrobce chce mít auta na silnici v roce 2019 nebo 2020. Cena se bude pohybovat kolem dvou milionů korun.

Foto: SCG