Selfie Type – neviditelná klávesnice pro telefony od společnosti Samsung

Selfie Type – neviditelná klávesnice společnosti Samsung. Na korejském webu komunity Samsung se objevilo video, na které můžeme vidět, jak funguje nová neviditelná klávesnice společnosti Samsung. Samsung již dříve sdílel pár podrobností o tomto projektu, ale do teď nezveřejnili žádné fotografie, či videa, jak bude klávesnice fungovat.

Ukázkové video naznačuje, jak tato klávesnice funguje na telefonech, tabletech a na skládacích zařízeních. Můžeme vidět, že klávesnice je využívaná pro psaní e-mailů, poznámek a textových zpráv.

Jak klávesnice funguje?

Selfie Type je projekt od C-Labs společnosti Samsung. Dodává uživatelům virtuální klávesnici pomocí algoritmu AI a přední kamery. K její nastavení není zapotřebí další hardware.

Umožňuje tedy uživatelům psát, aniž by se dotýkali klávesnice na svém zařízení. Jak přesné je psaní na virtuální klávesnici, to zatím nevíme, ale demo na videu vypadá velmi slibně.

E-mail ve videu naznačuje, že klávesnice Selfie Type bude uživatelům vydán jako aktualizace. Možná, že tato funkce bude k dispozici všem současným vlajkovým lodím společnosti Samsung, protože vše co vyžaduje, je přední fotoaparát. Podrobnosti zatím nejsou známé, ale Samsung oficiálně potvrdil, že tato technologie analyzuje pohyby prstů a převádí je na vstupy QWERTY klávesnice.

Očekává se, že společnost Samsung oficiálně předvede Selfie Type na CES 2020. O virtuální klávesnici bychom se měli dozvědět více informací v příštích několika dnech.