Apple TV+ nebude jen pro celou rodinu. Hned první díl seriálu See je krvavý a sexuálně explicitní

Apple TV+ bude spuštěno už za několik dnů, stále ale nemuselo být v určitých ohledech tak úplně jasné, co vlastně od seriálů, které nabídne očekávat. První epizoda postapokalyptického seriálu See prý jasně ukazuje, že se diváci mohou těšit na zcela nekompromisní podívanou. Temný svět válek mezi hrstkami lidí snažících se přežít má být zobrazen s tomu odpovídající mírou násilí a sexuálně otevřených scén.

Před několika měsíci se objevila zpráva, že na produkce pořadů, které Apple pro svou streamovací službu financuje, dohlížejí zaměstnanci firmy a že sám Tim Cook filmaře žádal, aby jejich díla nebyla „příliš zlá“. Apple TV+ se přitom snažilo profilovat jako místo pro společensky relevantní audiovizuální umění.

V takovém kontextu by mohla hrozit snaha misinterpretovat svět a ukazovat jen aspekty, které jsou v souladu s hodnotami, se kterými se chce Apple asociovat.

Analýza, kterou jsme na dané téma napsali, je stále relevantní, už ne však jako varování před uměle nekonfliktním obsahem. Nejdříve Eddy Cue ujišťoval, že Apple TV+ bude obsahovat i pořady nevhodné pro děti a později se ukázalo, že většina z prvotního obsahu služby má druhou nejvyšší přístupnost pro televizi. Stejnou, jakou mají například typicky poměrně explicitní díla z produkce HBO.

Teď měl možnost první díl seriálu See vidět Sigmund Judge z magazínu Screen Times, který na svém Twitteru napsal, že „pokud měl Apple limity, které nechtěl překračovat, nebyly zřejmé“. Pro 9to5Mac pak poskytl několik bližších detailů – See hned ve své první hodině obsahuje mnoho skupinových bitev, vysoké míry násilí a krve a také scénu s masturbací.

Je přitom důležité, že ani v jedno případě se nejedná o samoúčelné prvky, ale slouží k zprostředkování povahy fikčního světa a charakterů postav.

Zatímco první díl See bude mít ve Velké Británii přístupnost od patnácti let, u některých dalších se prý zvýší až na osmnáct let. Podle amerického systému je seriál označen TV-MA, to znamená pořad vhodný pouze pro dospělé publikum. Stejnou přístupnost má i mnoho dalších jako The Morning ShowFor All MankindServantTruth Be Told. Připravovaný film Hala pak má mít přístupnost R.