Apple TV+ nebude jen pro celou rodinu. Hned první díl seriálu See je krvavý a sexuálně explicitní

Apple TV+ je streamovací služba od společnosti Apple. Nabízí uživatelům přístup k exkluzivním televizním pořadům, filmům a dokumentům. Co vlastně od seriálů na Apple TV+ očekávat?

První epizoda postapokalyptického seriálu See jasně ukazuje, že se diváci mohou těšit na zcela nekompromisní podívanou. Temný svět válek mezi hrstkami lidí snažících se přežít má být zobrazen s tomu odpovídající mírou násilí a sexuálně otevřených scén.

Objevila se zpráva, že na produkce pořadů, které Apple TV+ pro svou streamovací službu financuje, dohlížejí zaměstnanci firmy a že sám Tim Cook filmaře žádal, aby jejich díla nebyla „příliš zlá“. Apple TV+ se přitom snažilo profilovat jako místo pro společensky relevantní audiovizuální umění.

V takovém kontextu by mohla hrozit snaha misinterpretovat svět a ukazovat jen aspekty, které jsou v souladu s hodnotami, se kterými se chce Apple asociovat.

Nejdříve Eddy Cue ujišťoval, že Apple TV+ bude obsahovat i pořady nevhodné pro děti a později se ukázalo, že většina z prvotního obsahu služby má druhou nejvyšší přístupnost pro televizi. Stejnou, jakou mají například typicky poměrně explicitní díla z produkce HBO.

Teď měl možnost první díl seriálu See vidět Sigmund Judge z magazínu Screen Times, který na svém Twitteru napsal, že „pokud měl Apple limity, které nechtěl překračovat, nebyly zřejmé“. Pro 9to5Mac pak poskytl několik bližších detailů – See hned ve své první hodině obsahuje mnoho skupinových bitev, vysoké míry násilí a krve a také scénu s masturbací.

Je přitom důležité, že ani v jedno případě se nejedná o samoúčelné prvky, ale slouží k zprostředkování povahy fikčního světa a charakterů postav.

Zatímco první díl See bude mít ve Velké Británii přístupnost od patnácti let, u některých dalších se prý zvýší až na osmnáct let. Podle amerického systému je seriál označen TV-MA, to znamená pořad vhodný pouze pro dospělé publikum.

Stejnou přístupnost má i mnoho dalších jako The Morning ShowFor All MankindServantTruth Be Told. Připravovaný film Hala pak má mít přístupnost R.

Co je Apple TV+

Apple TV+ je od roku 2019 streamovací služba, kterou vytvořil Apple. Nabízí přístup k exkluzivním filmům, televizním seriálům, dokumentům a dětským pořadům. Apple TV+ je jednou z nejnovějších streamovacích služeb na trhu a umožňuje uživatelům sledovat obsah na více zařízeních.

Uživatelé mohou streamovat obsah prostřednictvím Apple TV, iPhone, iPadu nebo Macu, stejně jako prostřednictvím webových prohlížečů, jako je Safari, Chrome nebo Firefox.

Předplatitelé mají přístup k řadě exkluzivních pořadů, včetně populárních seriálů, jako je The Morning Show, See, For All Mankind a Dickinson. Apple také uzavřel smlouvy s řadou slavných herců, včetně Stevena Spielberga, Reese Witherspoonové, Jennifer Anistonové, J.J. Abramse a dalších.

Kromě exkluzivního obsahu má Apple TV+ také řadu dalších funkcí, včetně personalizace, která umožňuje uživatelům nastavit si vlastní oblíbené vysílací kanály a přizpůsobit si svůj seznam sledování.

Apple TV+ je skvělou volbou pro ty, kteří hledají streamovací službu s exkluzivním obsahem a širokou škálou funkcí. Nabízí uživatelům přístup k mnoha vysoce kvalitním pořadům a je snadno dostupný a rychlý.