Extrémní šestikolka ve stylu Mad Max šokovala v Dubaji

Automobilka Devel Motors ví, jak upoutat pozornost. Po představení luxusního supersportu s výkonem přes pět tisíc koní tu je šestikolové monstrum. Zde je šavlozubý parťák jako vystřižený ze sci-fi filmu.

Dvojitý šok

Automobilka Devel nedávno ukázala finální verzi ambiciózního supersportu. Dubajský autosalon oslnil koncept Sixteen se čtyřikrát přeplňovaným vidlicovým šestnáctiválcem 12,3 litru. Monstrózní motor dosahuje výkonu 5007 koní a 5094 Nm točivého momentu. Výrobce ale šokoval návštěvníky autosalonu hned dvakrát.

Šestikolka s tesáky

Devel Sixty 6×6 vypadá jako z filmu Mad Max. Impozantní černá šestikolka má obří pneumatiky a masku chladiče připomínající tesáky dravé šelmy. Portálové nápravy jsou doplněny nezávislým odpružením. Auto má šest míst k sezení. Zkrátka ideální parťák do apokalypsy.

Schůdky z tryskáče

Na webových stránkách výrobce zatím nejsou k modelu Sixty 6×6 žádné informace. Automobilka ale na svém Instagramu zveřejnila několik fotek. Dveře se schůdky jsou jen na straně řidiče. Otevírají se vyklopením jako u soukromého tryskáče. O pohon se stará přeplňovaný vidlicový osmiválec 6,7 litru s výkonem 720 koní a točivým momentem 1000 Nm.

Rodinný extrém

Bestiální SUV si může člověk objednat už teď. Výrobce ho dodá za rok. Cena auta je v přepočtu necelých deset milionů korun. Automobilka Devel se tak připojí do rodiny terénních extrémů. Tam patří také Mercedes G63 AMG 6×6, Petrovich 6×6, Rezvani Tank nebo Loco Hauk.