Škoda vyrobila milion SUV, jubilantem je Karoq

Devět let vyrábí mladoboleslavská Škodovka auta s karoserií SUV. Vozem s pořadovým číslem milion se stal zelený Karoq, který nedávno sjel z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Kromě něj nabízí Škodovka ještě SUV Kodiaq a pro čínský trh exkluzivně model Kamiq. Škoda svá SUV vyrábí kromě Česka také v Indii, Rusku, Číně a v Německu.

Milionté SUV od Škodovky si objednal manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska. Dostali Karoqa ve výbavě Ambition s automatickou převodovkou DSG a s benzínovým motorem 1.5 TSI o výkonu 110 kW v odstínu zelená Emerald.

Škoda Česká republika

Milion vyrobených vozů v kategorii SUV představuje skvělý úspěch. V současné době přijímá Škodovka potřebná opatření, aby mohli i v budoucnosti uspokojit rostoucí poptávku po vozech tohoto segmentu. Závod v Kvasinách se má stát kompetenčním centrem pro výrobu škodováckých SUV.

Model Karoq se kromě toho jako jediný vůz této značky vyrábí od začátku roku ve dvou českých závodech. Karoq sjíždí z linek v Kvasinách i v Mladé Boleslavi. Úspěšný příběh české automobilky v segmentu SUV začal v roce 2009 uvedením modelu Škoda Yeti.

Do ukončení jeho výroby v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680 tisíc vozů. Současná SUV Kodiaq a Karoq patří mezi nejdůležitější zdroje růstu mladoboleslavské automobilky. Model Kamiq Škodovka odhalila na jaře roku 2019.