Škoda vyrobila milion SUV, jubilantem je Karoq

Devět let vyrábí mladoboleslavská Škodovka auta s karoserií SUV. Vozem s pořadovým číslem milion se stal zelený Karoq, který nedávno sjel z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Kromě něj nabízí Škodovka ještě SUV Kodiaq a pro čínský trh exkluzivně model Kamiq. Škoda svá SUV vyrábí kromě Česka také v Indii, Rusku, Číně a v Německu.

Milionté SUV od Škodovky si objednal manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska. Dostali Karoqa ve výbavě Ambition s automatickou převodovkou DSG a s benzínovým motorem 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 koní) v odstínu zelená Emerald.

Výroba vozu Škoda Karoq, Škoda Auto, závod Kvasiny.

„Milion vyrobených vozů v kategorii SUV představuje skvělý úspěch. V současné době přijímáme potřebná opatření, abychom mohli i v budoucnosti uspokojit rostoucí poptávku po vozech tohoto segmentu,“ uvedl k jubileu člen představenstva Škody za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Závod v Kvasinách se má stát kompetenčním centrem pro výrobu škodováckých SUV. „Model Karoq se kromě toho jako jediný vůz naší značky vyrábí od začátku roku ve dvou českých závodech naší společnosti,“ dodal Oeljeklaus. Karoq sjíždí z linek v Kvasinách i v Mladé Boleslavi.

Úspěšný příběh české automobilky v segmentu SUV začal v roce 2009 uvedením modelu Škoda Yeti. Do ukončení jeho výroby v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680 tisíc vozů. Současná SUV Kodiaq a Karoq patří mezi nejdůležitější zdroje růstu mladoboleslavské automobilky. Model Kamiq Škodovka odhalila letos na jaře.

Foto: Škoda