Softball z Kutné Hory vyrazil na tradiční pardubický Lasky Cup

Podzimní víkend 8.-9. října 2011 se nesmazatelně zapsal do softbalového deníku kutnohorských Samurajů. Už po páté vyrazil softball z Kutné Hory na tradiční pardubický Lasky Cup, a to v téměř plné sestavě.

V Krtkově aréně v Pardubicích čekali soupeři z týmů Táhla, Vořežpruti, Pasos Seňoritas, Bubba´s Team a Ramovka. Hned v prvním zápase narazili Samurajové na několikanásobné vítěze Vořežpruty a trochu překvapivě je porazili poměrem 13:9.

Lasky Cup

Základ byl ve hře v poli, kde Kutnohoským nic zásadně neutíkalo a na pálce byly znát absolvované tréninky. V dalším zápase proti dívčímu týmu Pasos se týmu z Kutné Hory osvědčila najetá strategie uhrát v první a druhé směně takový počet bodů, který mohou do konce zápasu ubránit.

Proti Pardubkám dokázali sérií chyb zdramatizovat zápas při dohrávce soupeřek, ale výsledek 9:5 byl nakonec znovu ve prospěch softballového kutnohorského družstva. V zápase s Ramovkou trochu odešla pálka, ale soupeři této slabiny nevyužili a podlehli v poměru 6:4.

Zmrzlí, ale spokojení se třemi výhrami, pokračovali Samurajové v turnaji nedělními zápasy proti Bubba´s Teamu a týmu Táhel. Proti Bubba´s Teamu vyhráli jasně 9:2. a v zápase s Táhly jim šlo o celkové prvenství v turnaji. Z mužstva Táhel šel patřičný respekt, ale do zápasu nastupovali Samurajové v dobré náladě, cestou ke skvělému výsledku byla výborná hra v poli.

Kutnohorský Josef Koláček si za svoje bránění na pozici shorta vysloužil diplom nejlepšího polaře turnaje. Soupeře pustili Kutnohorští neprůstřelnou obranou pouze ke dvěma bodům a jejich pět tak zajistilo historické první místo a krásný pohár kutnohorskému softballu.

TIP: Člověk se může inspirovat na svou příští dovolenou – Malta nabízí kulturu, historii, pláže, přírodu, báječné jídlo a skvělé podmínky pro potápění a šnochrlování.