Společně k příštím parlamentním volbám

STRAKONICE – Předseda Cesty změny Jiří Lobkowicz se zúčastnil 24. října krajské konference Občanské demokratické aliance (ODA) ve strakonickém Bavoru. Krajská konference si na další dva roky zvolila předsedou Jana Rampicha, který nyní kandiduje na Strakonicku v uvolněném 12. senátním obvodu.

Listy Strakonicka ve svém středečním vydání citují Lobkowiczova slova o budoucnosti spolupráce pravicových stran: „V Čechách je hodně jelenů a každý má svůj les, takže je těžký dát je dohromady. Myslím si ale, že na tom úspěšně pracujeme a já počítám, že k příštím parlamentním volbám půjdeme spolu a budeme na jedné kandidátce.“

Cesta změny (CZ), podobně jako Unie svobody-Demokratická unie (US-DEU), Klub angažovaných nestraníků (KAN), hnutí Nezávislí (NEZ) a Liberální reformní strana (LiRA) podporují kandidaturu Jana Rampicha, která je dokladem, že je možné spolupráci konkrétně uskutečňovat.

Mezi osobnostmi, které podporují kandidáta Rampicha do senátu patří mimo jiné také: lesník a hostinský Karel Schwarzenberg, senátor Martin Mejstřík, senátorka Jaroslava Moserová, advokátka Hana Marvanová, senátor Edvard Outrata, senátor Josef Zieleniec a učitelka Monika Pajerová.