Starosta Ivo Šanc si dovede představit Zuzanu Moravčíkovou na pozici místostarosty

starosta_ivo_sanc

Křeslo středočeského hejtmana obsadil po Zuzaně Moravčíkové (ČSSD) Josef Řihák (ČSSD). Volba nového hejtmana se konala v úterý 20. listopadu. Hlasování se zúčastnil také kutnohorský starosta Ivo Šanc, který je nově krajským zastupitelem.

Zuzana Moravčíková nebyla zvolena ani do Rady Středočeského kraje. A to i přesto, že ji preferenční hlasy vynesly v krajských volbách ze sedmé příčky kandidátky až na druhé místo.

Je podle kutnohorského starosty nový hejtman Středočeského kraje člověk na svém místě? Proč nebyla podle starosty Šance Zuzana Moravčíková zvolena do Rady Středočeského kraje? Už má koalice svého kandidáta (y) na post místostarosty Kutné Hory? Na tyto a další otázky odpovídal čerstvě po úvodním jednání krajského zastupitelstva starosta Kutné Hory Ivo Šanc.

dsc-3924-1353487134-4557870

Je podle Vás Josef Řihák člověk na svém místě? 

Mám čerstvě za sebou úvodní jednání krajského zastupitelstva, kde proběhly volby hejtmana a Rady. Jsem docela rozčarován. Pan hejtman sice svůj projev začal slovy o pokoře, pak však absolutně pominul veškeré dotazy a připomínky, které byly vzneseny.

Takže nikoli pokora, ale pohrdání. To bych si jako starosta a předsedající zasedání zastupitelstva nikdy nedovolil. Ti, kteří byli v Zastupitelstvu v minulém období, však překvapení nebyli. Celkový projev nového hejtmana a jeho způsob vedení schůze mne tedy nepřesvědčil, že by byl člověkem na svém místě. 

Překvapilo Vás, že se Zuzana Moravčíková nedostala do Rady Středočeského kraje? 

Vědělo se delší dobu, že Ing. Moravčíková nebude zvolena do Rady Středočeského kraje, takže jsem překvapen nebyl. Počínání velkých politických stran v naší zemi nebere ohled na vůli voličů, tj. na počty preferenčních hlasů.

Proč podle Vás nebyla Zuzana Moravčíková zvolena do Rady Středočeského kraje?

Protože nepatřila do té party chlápků, kteří si do věcí nenechají mluvit ani nahlížet.

Už má koalice svého kandidáta (y) na post místostarosty Kutné Hory? 

Nejsem oprávněn mluvit za koalici do médií. Kandidátů by se jistě v koalici našlo několik. 

Podpořila by koalice Zuzanu Moravčíkovou při volbě místostarosty Kutné Hory, v případě, že by se Zuzana Moravčíková o tuto pozici ucházela?

Dovedu si představit Ing. Moravčíkovou na pozici místostarosty. Nepochybuji o tom, že má zkušenosti, je pracovitá a pro Kutnou Horu by byla přínosem. Tento pohled jsem měl už před dvěma lety. Okolnosti a podmínky však tehdy vedly k jinému závěru. Kdyby se nyní o tento post ucházela, s potěšením bych pro ni zvedl ruku (nebo ji zaškrtnul na volebním lístku).