Starostka Žehušic si zjevně počíná jako samovládce

krakonosovo1-1340796537-8412486

Tady je Krakonošovo, tento nápis by mohl být místo nápisu na cedulích Žehušice. Podle dostupných informací současná starostka městysu Žehušice Zuzana Havlíková Heřmánková totiž zneužívá své pravomoce.

Žehušice – Kolotoč kolem “samovlády” současné starostky Žehušic se pořádně roztočil poté, co vyhlásila konkurz na post ředitele (ky) místní školy. Podle novely školského zákona bylo v letošním roce vyhlášeno mnoho konkurzů na místa vedoucích školských zařízení po celé republice. Zřizovatelé dle novely mohou vyhlásit konkurz, pokud jsou ředitelé a ředitelky na svých místech už více jak šest let. 

V Žehušicích zastupitelstvo o možném vyhlášení konkurzu nehlasovalo a tak byl konkurz starostkou vyhlášen. V městysu Žehušice není rada, ale devítičlenné zastupitelstvo.

Jedinou vhodnou kandidátkou se stala současná ředitelka. I přesto, že ředitelka školy Zemanová u výběrové komise uspěla, starostka ji odmítla jmenovat do funkce. Své rozhodnutí a celou situaci sama starostka odmítla po telefonu komentovat.

Rodiče, učitelé, ale i odbory a početná skupina žehušických obyvatel se postavila za ředitelku školy Zemanovou. Dokonce i kontrola České školní inspekce potvrzuje výborné kvality ředitelky.
Tak, kde je zakopaný pes?