Starostka Žehušic si zjevně počíná jako samovládce

starosta_zehusic

Tady je Krakonošovo, tento nápis by mohl být místo nápisu na cedulích Žehušice. Podle dostupných informací současná starostka městysu Žehušice Zuzana Havlíková Heřmánková totiž zneužívá své pravomoce.

Kolotoč kolem “samovlády” současné starostky Žehušic se pořádně roztočil poté, co vyhlásila konkurz na post ředitele (ky) místní školy. Podle novely školského zákona bylo v letošním roce vyhlášeno mnoho konkurzů na místa vedoucích školských zařízení po celé republice.

Zřizovatelé dle novely mohou vyhlásit konkurz, pokud jsou ředitelé a ředitelky na svých místech už více jak šest let. V Žehušicích zastupitelstvo o možném vyhlášení konkurzu nehlasovalo, a tak byl konkurz starostkou vyhlášen. V městysu Žehušice není rada, ale devítičlenné zastupitelstvo.

Jedinou vhodnou kandidátkou se stala současná ředitelka. I přesto, že ředitelka školy Zemanová u výběrové komise uspěla, starostka ji odmítla jmenovat do funkce. Své rozhodnutí a celou situaci sama starostka odmítla po telefonu komentovat.

Rodiče, učitelé, ale i odbory a početná skupina žehušických obyvatel se postavila za ředitelku školy Zemanovou. Dokonce i kontrola České školní inspekce potvrzuje výborné kvality ředitelky.
Tak, kde je zakopaný pes?