Středoškoláci z Ústeckého kraje poznávali Evropský parlament

Na přelomu května a června vyjela na pětidenní poznávací cestu do Belgie pětačtyřicítka nejlepších řešitelů znalostního kvízu o Evropské unii s názvem Poznej EU!

Po celou dobu středoškoláky doprovázela předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmila Krastenicsová.

Soutěž s názvem Poznej EU! pro studenty středních škol Ústecký kraj vyhlásil ve spolupráci s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou. Cílem celé soutěže bylo vzbudit ve studentech povědomí o Evropské unii a celkově zvýšit zájem o evropské dění.

TIP: I studenti v rámci svých školních cest do zahraničí musí mít sjednané cestovní pojištění pro případ úrazu nebo nemoci. Jaké je nejlepší cestovní pojištění?

Studenti se v Bruselu podívali do Evropského parlamentu, kde absolvovali přednášku o fungování Evropské unie a jejich institucí. Zde se také osobně setkali s místopředsedou Evropského parlamentu europoslancem Pavlem Teličkou, se kterým měli možnost diskutovat na různá témata. V rámci vzdělávací části zájezdu studenti navštívili multimediální centrum Parlamentarium, kde si například vyzkoušeli, jaké je to být europoslancem.

V dalších dnech studenti navštívili historická centra měst Lovaň, Antverpy, Bruggy, Gent a nebyl opomenut ani Brusel.

TIP: Inspirace na rychlý a snadný dezert: borůvkový koláč.