Studenti ústecké stavební průmyslovky obstáli v celorepublikové konkurenci

Stavební fakulta ČVUT hostila to nejlepší z budoucích stavařských odborníků. Národního kola soutěže studentů středních průmyslových škol stavebních se spolu s vítězi regionálních kol zúčastnili i studenti čtvrtého ročníku Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické z Ústí nad Labem.

Ve dvoudenním klání museli soutěžící mj. prezentovat vlastní projekt rodinného domu, uspět ve vědomostním kvízu se zaměřením na Pozemní stavitelství, Stavební materiály, Statiku stavebních konstrukcí a Architekturu. Také museli řešit náročné technické úlohy se zaměřením na provedení technických detailů staveb a toto řešení obhájit.

Výkony účastníků posuzovaly kapacity oboru – proděkan a další vyučující Stavební fakulty ČVUT v Praze a zástupci České komory autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě. V dílčích zkouškách i za projekt rodinného domu byl nejlépe hodnocen Petr Kuchařík, student 4. ročníku ústecké průmyslovky.

Díky týmové spolupráci a skvělým výkonům se právě studenti Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem Petr Kuchařík, František Papík a David Majerik v součtu bodů dostali na první místo a stali se tak vítězi Národní soutěže. 

„Potvrdili, že Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická v Ústí nad Labem připravuje své studenty tak, že jsou schopni čelit i té největší konkurenci,“ dodal k úspěchu ředitel školy Vítězslav Štefl.

TIP: Studenti mohou vyzkoušet recept na srbské rizoto.