Švédsko s medvědem: Kodiaq Sportline vyráží na sever

Odcházející léto na jihu Švédska hraje všemi barvami. Tak jsme vzali medvěda z Kvasin ve verzi Sportline a s pohonem 4×4 a vyrazili objevovat krásy třetí největší země Evropské unie. Přinášíme vám úryvek dalšího cestopisného seriálu SUV Magazínu.

Na cestu jsme zvolili sametově červené SUV z dílny kvasinského závodu Škoda Auto. Model Kodiaq obléká dres edice Sportline a adaptivní běžecké tretry 4×4. Tlačítkem start na bez klíčové spínací skříňce uvádíme do chodu zážehový přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 180 koní a vyrážíme z Hradce Králové na Prahu.

Kodiaq Sportline

V odhlučněné kabině je příjemně ticho. Ševelící turbobenzin slyšíme jen při předjíždění. Motor má tendence k sportovnímu projevu, ale primárně je auto nastavené hodně komfortně. Nečekejte žádné zatlačení do sedačky nebo hlučný výfuk. Klidné plachtění pod taktovkou adaptivního tempomatu narušují jen všudypřítomní dělníci kolem silnic.

Zúžení střídá rovný asfalt a úseky německé dálnice s neomezenou rychlostí. Nejdelší zdržení přichází při průjezdu Berlínem. Do akce povoláváme pomocníka pro jízdu v kolonách, který hlídá dění před autem a sám koriguje dráhu Kodiaqu. Čas si krátíme poslechem hudby z deseti reproduktorů audiosystému Canton. A míříme dál na sever.