Svobodní kandidují do Senátu poprvé

Strana svobodných občanů nominovala do senátních voleb ekonoma Ing. Milana Vodičku, CSc. Vdenik.cz se zajímal o podrobnosti této nominace a položil panu inženýrovi Vodičkovi otázky.

Proč za Svobodné kandidujete v kutnohorském senátním obvodu ?

Svobodní kandidují do Senátu poprvé ve své existenci (Strana svobodných občanů vznikla v únoru 2009) a já, jako kandidát vybraný v primárních volbách a Středočech, využívám této příležitosti, jak rozšířit naši voličskou základnu a sdělit v těchto volbách základní programové myšlenky Svobodných.

Jaké jsou hlavní programové ideje Svobodných ?

Jsme pro zachování svrchovanosti České republiky, chceme svobodu cestování a obchodu. Nechceme zbytečné regulace a přerozdělování peněz přes Brusel. Chceme, aby český parlament nebyl jen slepým přebíračem evropských byrokratických směrnic. Chceme, aby stát rozumně hospodařil ku prospěchu nás všech. Nelíbí se nám, že přibývá daní, dotací a regulací. Čím větší jsou daně a přerozdělování a čím více máme úřadů, tím více je korupce. Svobodní zabrání korupci omezením rozhodovací pravomoci politiků a úředníků.

A co si myslíte o současné vládě „rozpočtové odpovědnosti“?

Navzdory těmto populistickým proklamacím se vůbec n i c nemění. Česká republika se řítí dál do stále větších dluhů. Jen za příští rok stoupne dluh o dalších 175 miliard korun. Vyrovnání státního rozpočtu je tudíž v nedohlednu a za trvání této vlády vzroste dluh státu o několik stovek miliard.