Jsem ještě benzinový šílenec?

Vývoj moderních technologií jde kupředu mílovými kroky, proto klasická „analogová“ auta už pomalu mizí z trhu. Najdou se mezi nimi ještě modely pro opravdové benzinové nadšence?

Vlastním několik analogových aut. To nejnovější bylo vyrobené v roce 2001, má systém ABS, dva airbagy, elektronicky řízenou kontrolu trakce a taky trochu styl, protože jde o Mini Cooper. Využívám ho asi jako většina z vás, tedy denní nasazení pro jízdu po městě, na dálnici, v létě, v zimě, zkrátka pořád.

Různá auta

V práci přijdu do styku s různými auty. Od veteránů přes auta ze zlatých devadesátých let až po nejnovější kousky prestižních značek, jejichž cenovka začíná na ceně rodinného domu. Sem tam se mi poštěstí si některé nové auto vyzkoušet a udělat si vlastní názor, nemám totiž rád lidi, kteří odsuzují něco, co ani nevyzkoušeli.

A co neustále vzpomínaná elektronika? Pokud řídíte nové BMW X5 ve Spojených státech, máte kliku, „bavorák“ dokáže přejet několik pruhů a bezpečně zastavit u krajnice. A když se něco stane? Povinný vestavěný systém nouzového volání pošle záchranářům souřadnice a informace o počtu lidí uvnitř.

Ve chvíli, kdy jde o vteřiny, má tahle povinná vymoženost velký smysl. To, co bylo na přelomu milénia v konceptech a hlavách vývojářů, je v současné době běžně dostupné. A víte, já to chci, chci to nejlepší, co se dá.