TÉMA: Nepřehlédnutelná severoamerická SUV

Na některá auta se podíváte a hned víte, o jaký model jde. Designové skvosty pomáhají vytvářet celkovou image značky. Připravili jsme si pro vás čtyři nepřehlédnutelná SUV ze severoamerického trhu.

Lincoln MKT

Prémiový crossover luxusní divize Fordu upoutá pozornost svým designem. Dojem masivní přídě tvoří dělená maska chladiče s logem výrobce uprostřed. Auto vypadá, jako by chtělo sníst všechny ostatní. Typický vzhled ve stylu oválů si drží model MKT také zezadu. Lincolnovské koncové lampy si určitě nespletete. V nabídce lakování karoserie se objevují především tmavé, honosně působící odstíny.

Vnější divočinu střídá poměrně konvenční interiér se zapuštěnou obrazovkou do středového panelu. V základu dostane nový majitel půlroční neomezený přístup k online rádiím, prémiové hi-fi s CD přehrávačem a deset reproduktorů. Maximálně sedmimístný interiér se nabízí se zvláštním hnědým čalouněním Prussian Burl nebo Brown Swirl Walnut.

A co motory a jaké další modelky jezdí po severoamerických silnicích? Chcete se dozvědět víc? Pravidelná rubrika USA má své stálé místo v SUV Magazínu. Číslo už je na stáncích.