Legendární tenisky od Applu se vydražily za zhruba 240 tisíc korun. Patří k téměř zapomenutým předmětům

Jakmile dojde na dražení raritních předmětů s historickou návazností na Apple, netrvá dlouho, než se po nich zapráší. Ti nejvěrnější fanoušci nakousnutého jablka zkrátka chtějí mít doma něco, co nikdo jiný nemá, a jsou ochotni za to platit i tisíce dolarů. To se týká i legendárních tenisek, které se vydražily za necelých deset tisíc dolarů.

Na přelomu 80. a 90. let se Apple vedle specializace na počítače soustředil i na módu pro zaměstnance. Navrhoval pro ně tematická trička nebo mikiny, přičemž nechyběly ani jednoduché bílé tenisky, na jejichž jazyku bylo duhové logo firmy a na boční straně naopak název. Inspirace značkami Reebok nebo Nike (díky vzduchovému polštářku) se jim nedaly upřít.

Ačkoliv se vědělo, že existují, málokdo o nich mluvil – považovaly se zapomenuté. Přeci jen se nikdy nedostaly do skutečného oběhu a v době, kdy sloužily zaměstnancům, jich také bylo pouze limitované množství. Pak ovšem přišel rok 2017. Tyto tenisky se vrkly do aukce, nicméně se včas neprodaly.

Situace se změnila před pár dny, kdy Heritage Auctions uzavřelo úspěšnou dražbu těchto ikonických tenisek za 9 687 dolarů. Neznámý majitel tak přeskočil devatenáct předchozích příhozů. V přepočtu jde o částku necelých 240 tisíc korun, což z nich dělá velmi cenný sběratelský předmět. Jak aukční síň uvádí, tenisky mají být ve velmi zachovalém stavu.

Tenisky od Applu jsou oblíbené i dnes

V neustále se vyvíjejícím světě technologií Apple se svou novou řadou tenisek opět nastavil laťku. Vydáním tenisek Apple Sneakers využil výrobce myšlenku jednoduché boty a přeměnil ji na špičkovou nositelnou technologii.

Tenisky se dodávají ve dvou provedeních, Apple Runner a Apple Walker, a jsou navrženy tak, aby byly pohodlné a stylové. Model Apple Runner má lehký prodyšný svršek a mezipodešev tlumící nárazy, která zajišťuje pohodlnou jízdu. Model Apple Walker má svršek z měkké kůže a kloubovou podrážku, která poskytuje dodatečné odpružení a flexibilitu.

Oba styly jsou vybaveny revolučním tlumicím systémem Apple Air Max. Tato inovativní technologie využívá vzduchové polštáře citlivé na tlak, které poskytují maximální pohodlí a oporu.

Tenisky se dodávají také ve speciální verzi Nike+, která je vybavena čipem, který lze synchronizovat s aplikací Nike+ v iPhonu nebo hodinkách Apple Watch. Díky tomu může běžec sledovat své běhy, získávat osobní poznatky a dokonce si nastavovat cíle.

Tenisky mají také charakteristické designové prvky Apple. Klasické logo Apple je viditelně zobrazeno na jazyku a boty se dodávají v elegantních černých a bílých barevných provedeních. K teniskám Apple se dodává i speciální nabíjecí kabel, takže tenisky můžeš mít stále nabité a připravené k běhu.

Tenisky Apple Sneakers jsou dokonalou kombinací stylu, pohodlí a technologií. Díky elegantnímu designu, inovativnímu systému odpružení a kompatibilitě s Nike+ Apple opět dokázal, že je lídrem v oblasti nositelných technologií.