Teplice se zapojily do projektu Seniorská obálka

„Statutární město Teplice se stává dalším městem, které se od letošního měsíce října zapojuje do celostátního projektu Seniorská obálka. Projekt je určen seniorům a osobám se zdravotními problémy, které žijí osamoceně,“ uvedl náměstek primátora Jiří Štábl.

Vyplněný tiskopis „obálky“ usnadní práci zdravotníkům ve chvíli, kdy bude člověk potřebovat rychlou pomoc. Obálka obsahuje informace o užívaných lécích, nemocech, hospitalizacích nebo alergiích. Důležité jsou kontakty na blízké osoby.

Zájemce podle návodu nebo s pomocí ošetřujícího lékaře vyplní tiskopis „obálky“ a ten umístí na viditelném místě v bytě. Takovým místem může být lednice nebo vnitřní strana vchodových dveří. „Věříme, že službu starší občané využijí a že přispěje ke zlepšení jejich pocitu bezpečnosti,“ dodal primátor města Hynek Hanza.

Tiskopis a návod k vyplnění si mohou občané vyzvednout na podatelnách Magistrátu města Teplice na náměstí Svobody a na Mírovém náměstí a na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Seniorům, kteří si nemohou tiskopis ze zdravotních důvodů vyzvednout, jej doručí pracovníci sociálního odboru osobně nebo ve spolupráci s pečovatelskou službou domů. Ke stažení bude také na webových stránkách města.

TIP: Člověk by se měl na stáří zajistit finančně, protože české důchody nepatří k vysokým a příjem se značně sníží. Aby se člověk zajistil může například investovat, spořit si či prozkoumat graf bitcoinu, jestli by to pro něj byla ta pravá investice. Vždy je ale nutné, aby člověk investování porozuměl, popřípadě se obrátil na odborníky.