TEST: Kia Sportage MHEV – Krásná masovka

kia_sportage

Kia Sportage patří k nejprodávanějším vozům jihokorejské značky, proto je líbivá a široce řidičsky orientovaná. V rukávu však má SUV několik trumfů, které jsme hledali v našem redakčním testu.

Víte, co je na Sportage nejpřitažlivější? Povedený design, který splňuje požadavky na masovou líbivost. Tomu odpovídá i zákaznická odezva, středně velké SUV totiž patří k nejprodávanějším modelům značky v Evropě. A my se vlastně nedivíme, svůdná příď odradí asi jen lidi trpící arachnofobií, hlavně kvůli hlavním světlometům se čtyřmi diodami, které připomínají oči pavouka nebo lampy některých aut značky Porsche.

Podobně zkonstruovaný je taky interiér, má se líbit masám a vyhovovat většině řidičů, ať už měří 160 centimetrů nebo dva metry, což splňuje. Nejvytíženější prvek uvnitř je volant, GT Line nabídne dokonce vyhřívaný tříramenný ve tvaru písmene D s malými pádly pro ovládání osmirychlostní automatické převodovky.

Mimo příjemného úchopu disponuje ještě ovladači multimédií a širokého palubního počítače, proto většinu funkcí zvládnete obsloužit jen dvěma palci.

Uvnitř nebudete trpět prostorovou tísní, dvojice vpředu se může pohodlně roztahovat do všech stran. Vzadu je nadbytek místa pro nohy, ale dvoumetrovým lidem ubere svážející se střecha centimetry nad hlavou. Kufr s objemem 439 litrů a praktickým uspořádáním jste schopni využít téměř naplno, konstruktéři zkrátka cílili na užitnou hodnotu.

Celý článek najdete v SUV Magazínu 3-2019, který je ještě vylepšen profesionálními fotografiemi. Předplatné nebo jednotivá čísla koupíte na našem e-shopu https://www.casopisyknihy.cz/. Nepropásněte také náš speciál o ECO mobilitě!