Toyota testuje solární střechu pro své elektrické automobily

toyota

Toyota začne testovat, na svém modelu Prius, novou solární střechu, která může denně přidat až 44,5 km jízdy navíc. Solární články, které vyrábí společnost Shap, mají tloušťku pouhých 0,03 mm a dodají přibližně 860 watů energie. Navíc mohou být nabíjeny i během jízdy.

Testování těchto panelů by mělo začít na veřejných silnicích již tento měsíc. Ale ještě není jistě, zda by se tato solární střecha mohla využít i na komerční vozidla.

Slyšeli jste o pronájmu Beast? Můžete si pronajmout Teslu přímo na ulici. Neváhejte použít slevový kód RU1RW5CPUU a stáhnout aplikaci zde >

Není to poprvé, co Toyota vyrobila solární panely pro svá vozidla. Již v roce 2010 prodala společnost panely, které sloužily k dobíjení baterie automobilu. Rozdíl je ale v tom, že nové panely jsou mnohem efektivnější. Jsou schopny produkovat až pětkrát více energie a mohou poskytnout více než sedminásobek rozsahu.

TIP: Jak funguje nejlepší nebankovní půjčka nebo půjčka na ruku bez účtu?

Určeno pouze pro plug-in hybridy

Toyota sice zatím nevyrábí žádná čistě elektrická vozidla, takže tyto solární střechy jsou zatím určeny pouze pro plug-in hybridy.

Toyota již dříve odůvodnila své rozhodnutí tak, že pokud budou vyrábět více baterií k produkci většího množství hybridů, sníží se tak emise uhlíku, než kdyby vyráběla menší množství čistě elektrických vozidel.

TIP: Pro pořízení vozidla by se mohla v určitých případech hodit nebankovní půjčka nebo také půjčka ihned.

Spolupráce se Subaru

Minulý měsíc také oznámila, že plánují vyrábět elektricky poháněnou platformu ve spolupráci se Subaru, což naznačuje, že by se řidiči mohli dočkat elektrické Toyoty.

Ale vzhledem k relativně malému výkonu, který se může od solárních panelů získat, tak není divu, že tento nápad ještě není k dispozici. Ale existuje několik dalších společností, které s ním experimentují.

TIP: Subaru pochází z Asie, kde mimo jiné rozhodně stojí za návštěvu také Singapur nebo Tokio.