Toyota testuje solární střechu pro své elektrické automobily

Toyota začne testovat, na svém modelu Prius, novou solární střechu, která Vám může denně přidat až 44,5 km jízdy navíc. Solární články, které vyrábí společnost Shap, mají tloušťku pouhých 0,03 mm a dodají Vám přibližně 860 watů energie. Navíc mohou být nabíjeny i během jízdy. Testování těchto panelů by mělo začít na veřejných silnicích již tento měsíc. Ale ještě uvidíme, zda by se tato solární střecha mohla využít i na komerční vozidla.

Není to poprvé, co Toyota vyrobila solární panely pro svá vozidla. Již v roce 2010 prodali panely, které sloužili k dobíjení baterie automobilu. Rozdíl je ale v tom, že nové panely jsou mnohem efektivnější. Jsou schopny produkovat až pětkrát více energie a mohou poskytnout více než sedminásobek rozsahu.

Toyota sice zatím nevyrábí žádná čistě elektrická vozidla, takže tyto solární střechy jsou zatím určeny pouze pro plug-in hybridy.

Toyota již dříve odůvodnila své rozhodnutí tak, že pokud budou vyrábět více baterií k produkci většího množství hybridů, sníží se tak emise uhlíku, než kdyby vyráběla menší množství čistě elektrickýh vozidel.

Minulý měsíc také oznámila, že plánují vyrábět elektricky poháněnou platformu ve spolupráci se Subaru, což naznačuje, že bychom se mohli dočka elektrické Toyoty.

Ale vzhledem k relativně malému výkonu, který můžete od těch solárních panelů získat, tak není divu, že tento nápad ještě není k dispozici. Ale existuje několik dalších společností, které s ním experimentují.