Tři muži ukradli holicí potřeby za téměř pět milionů korun

Škodu za miliony způsobili firmě, ve které pracovali, dva muži ve věku 39 a 21 let. Dva zaměstnanci během loňského listopadu postupně ukradli ze skladu poškozené společnosti celé palety krabic s více jak pěti tisíci bateriovými holicími strojky, dále odcizili přes třináct set ručních holicích strojků a také krabice s holicími štětkami, žiletkami a stovkami pěn na holení.

Věci jim z areálu pomáhal svým autem odvážet čtyřicetiletý muž, který jako řidič kamionu jezdil mezi firmou a meziskladem, kde se kompletovaly výrobky.

Kriminalisté si pro podezřelé přišli k nim domů, nebo do práce, muži se ke krádežím přiznali a policistům vydali desítky krabic s odcizenými věcmi v prodejní hodnotě skoro pět milionů korun, které měli poschovávané v garážích, sklepech, nebo na zahradě. Chyběla jen malá část, kterou za dva měsíce stačili rozprodat.

Všichni tři spolupachatelé už byli obviněni ze zločinu krádeže, dva jsou vyšetřováni na svobodě, 39letý muž byl umístěn do vazby, protože už byl za krádeže s velkou škodou v minulosti odsouzen a na svobodě by mohl v páchání trestné činnosti pokračovat. Všem obviněným hrozí v případě odsouzení tresty odnětí svobody od dvou do osmi let.