Apple navrhl unikátní trofeje pro hvězdy Apple Music. Kombinují sklo, hliník a křemíkový „čip“

Apple je firma dlouhodobě posedlá designem, proto si navrhla vlastní trofeje, které předává v rámci slavnostního vyhlášení Apple Music. Jedná se o sérii unikátních cen inspirovaných tvarem vinylové desky, která je tvořena křemíkovými pláty, z nichž jsou vyráběny čipy.

Apple Music je jednou z nejpopulárnějších služeb pro streamování hudby na trhu. Je to služba vyvinutá společností Apple Inc. a poskytuje více než 50 milionů skladeb. Apple Music je k dispozici v mobilních zařízeních, počítačích a televizích Apple.

Uživatelé mohou vyhledávat a poslouchat jakékoli skladby a alba, která jsou dostupná na platformě. Apple Music má rovněž funkci doporučení, která uživatelům pomáhá objevovat novou hudbu. Kromě toho mohou uživatelé vytvářet vlastní seznamy skladeb a sdílet je s přáteli.

Trofeje Apple Music

Každý rok se udělují ocenění pro výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu v rámci udílení cen Apple Music.

Každá z cen je tvořena skleněnou deskou a tělem z eloxovaného hliníku, což jsou materiály pro Apple velmi typické. Ústřední motiv celé ceny pak tvoří dvanáctipalcový plát z křemíku, který má symbolizovat vinylovou desku a zároveň odkazovat na čipy iPhonů a iPadů.

Je totiž vyleštěn do roviny s přesností na nanometry a na něj jsou následně naneseny měděné vrstvy, které jsou modelovány ultrafialovou litografií, aby bylo vytvořeno spojení mezi miliardami tranzistorů.

„Výsledek tohoto mnohaměsíčního procesu, předtím než je nakrájen na stovky jednotlivých čipů, je ohromující a unikátní. Je tedy symbolickým gestem, že stejné čipy, jež napájí zařízení, která dají světovou hudbu na dosah ruky, sedí v samém srdci cen Apple Music,“ popisuje Apple symboliku svých cen pro nejúspěšnější umělce na své hudební platformě.

Jednou z vítězek se v minulosti stala Billie Eilish, která uspěla se svým debutovým albem When We Fall Asleep, Where Do We Go?. První album této zpěvačky sklidilo úspěch jak u veřejnosti, tak u kritiků. Na Apple Music bylo s více než miliardou přehrání jednoznačně tím nejposlouchanějším.

Nahrávka vznikla, na rozdíl od naprosté většiny populární produkce, téměř kompletně v domácím nahrávacím studiu ve spolupráci jen se zpěvaččiným starším bratrem Finneasem. Billie Eilish i její bratr si navíc ze sálu v kalifornském Apple Parku odnese ještě cenu za nejlepší skladatelku roku.