Twisto slaví úspěch. S Apple Pay přichází před Revolutem i řadou velkých bank

Apple Pay, platební služba, kterou Apple představil již v roce 2014, se konečně dostala i do České republiky. Uživatelé iPhonů tak mohou bezkontaktně platit s pomocí svého telefonu či Apple Watch a platební kartu mohou nechat doma. Stačí mít účet u některé z podporovaných bank a přidat si kartu v aplikaci Wallet. Není potřeba žádná aktualizace ani žádná zvláštní nastavení.

Příchod Apple Pay je skvělou zprávou pro všechny uživatele, ale je rovněž velkým úspěchem pro českou fintechovou scénu. Službu totiž kromě pětice bank podporuje také český startup Twisto. Díky Twistu mohou Apple Pay využívat i zákazníci bank, které Apple Pay nenabízí, aniž musí měnit banku, a to díky jednoduché online registraci.

Český startup vedený Michalem Šmídou tak podporuje Apple Pay dříve než třeba globální gigant Revolut nebo další rychle rostoucí fintechový startup Curve.

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard. Díky Twisto účtu mohou uživatelé platit internetové nákupy na jedno kliknutí, složenky a faktury hradit jejich vyfocením v mobilní aplikaci a kdekoli jinde využít k placení Twisto kartu nebo speciální platební náramek.

Všechny nákupy Twisto agreguje v mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Nyní tedy uživatelé Twista kromě platby kartou a náramkem mohou využít i svůj iPhone či Apple Watch.

„Všude ve světě se ukazuje, že uživatelé zařízení od Applu jsou výrazně více nakloněni moderním technologiím a placení mobilem než uživatelé jiných operačních systémů. Od Apple Pay si tak hodně slibujeme, protože stejně jako náš NFC platební náramek i placení telefonem či hodinkami výrazně zjednodušuje život. Věříme, že díky Apple Pay si k Twistu najdou cestu zákazníci, jejichž banka tuto platbu neposkytuje, ale i ti, kteří k moderní platbě budou chtít stejně moderní mobilní aplikaci s instantními notifikacemi po platbě a větší přehled o svých výdajích,“ říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Twisto má v souvislosti s Apple Pay vysoká očekávání. Dle dosavadních zkušeností firmy mají totiž majitelé Twisto účtů vlastnící mobilní telefon iPhone až o 45 procent vyšší objem plateb a transakcí oproti lidem s Androidem.

Twisto má navíc zkušenost z polského trhu, kde Apple Pay funguje již od června minulého roku a Twisto má k dispozici data díky spolupráci s polskou bankou ING Bank Śląski. Data z Polska ukazují, že zákazníci s Apple Pay provedli během prvních pár měsíců více plateb než uživatelé s Google Pay za celý rok.

Kromě Twista podporuje Apple Pay od dnešního rána i pětice tradičních bank, mezi kterými jsou Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank a MONETA.

Službu vedle toho podporuje rovněž společnost Edenred. Majitelé iPhonů tak mohou svým mobilním telefonem zaplatit i za obědy a benefity prostřednictvím karet Ticket Restaurant® a Edenred Benefits.