Údajné zatčení kutnohorského starosty Ivo Šance objasněno

zatceni_ivo_sance

V Kutné Hoře bylo před krajskými volbami rušněji. Obyvatelé města dostali do schránek den, dva před volbami leták. Jednalo se zjevně o kampaň vedenou proti současnému kutnohorskému starostovi. Nadpis na úvodní stránce letáku nemohl nezaujmout – Odsouzený starosta se vrátil na radnici. Teď ho zřejmě znovu navštíví kriminálka.

Vyjádření starosty Kutné Hory Ivo Šance k letákům, které dostali Kutnohořané do schránek den, dva před krajskými volbami:

Víte, kdo za touto – pro Vás negativní kampaní stojí?

Jmenovitě to samozřejmě jenom nevím, ale je to styl i téma té skupiny lidí, kteří se pohybují i v oblasti kutnohorské komunální politiky a kterým jsme překazili jejich představy a plány na ovládnutí KH Tebisu. Někteří z nich se i nechali slyšet, že by mě chtěli odstranit z místa starosty a nechat tam někoho tvárnějšího, na koho by měli vliv.

Budete nějak na tento leták reagovat (podání trestního oznámení,…)?

Asi nebudu. Jednak nemíním ztrácet čas nějakými soudními spory a dohadováním. Mám v tom už nějaké zkušenosti. Tyto útoky včetně ubohých anonymních útoků a lživých pomluv na webu jsou sice hodně nepříjemné, ale myslím si, že mi to v konečném důsledku pomůže v příštích komunálních volbách.

Lidé se přesvědčí (a někteří snad už i přesvědčili), že jsem se nenechal uplatit, nijak jsem se neobohatil, žiju stále stejným způsobem a můj pevný postoj v případě KH Tebis vede k záchraně této firmy i ke zlevnění tepla.

Bohužel, ta problematika je dost složitá a tak lidé, kteří ji nesledují do detailu a kteří mají dost svých problémů, mohou snadno naletět takovým obviněním. Naházet na někoho špínu je v dnešní době opravdu snadné. Říkám si, jestli to všechno mám zapotřebí. Ale přece těm gaunerům nebudu ustupovat!

dsc-4838-1350370744-3543632

Měla podle Vás tato negativní kampaň vliv na počet získaných hlasů v krajských volbách?

Jak jsem zmínil, neinformovaný člověk si může říct, že na tom asi něco bude. Nepochybuji o tom, že moje popularita a podpora veřejnosti není v současné době taková, jaká byla před dvěma lety. A můžou za to zcela jistě i pomluvy, které o mně tato skupina lidí za pomoci některých místních médií šíří.

Ve volebních dnech se dokonce rozšířil takový nesmysl, že jsem byl zatčen! Samozřejmě, že svoji roli hrají i nesplněná očekávání. Přesto jsem získal poměrně velký počet preferenčních hlasů a naše kandidátka v krajských volbách uspěla. Já bych chtěl voličům za jejich podporu poděkovat.

Jste s výsledky voleb spokojen (výsledky osobní, krajské, celorepublikové)?

Celorepublikově samozřejmě spokojen nejsem. Malá volební účast svědčí o nezájmu lidí o politiku a o znechucení politikou. Vítězství levice se dalo očekávat. Jsme v období ekonomické krize a tak už to bývá. A jestliže tomu pravice nahrává svými skandály a nejednotností, pak se nelze divit.

Největší zisk zaznamenali komunisti. Na rozdíl od sociálních demokratů nejsou zatíženi korupčními skandály a tak dostali hlasy nespokojených lidí, kterým nevadí, co v minulosti komunisti způsobili. Výsledek krajských voleb, tedy poměr hlasů levicovým a pravicovým stranám, je pro mne trochu zklamáním, ale nikoli velkým překvapením.

Sociální demokracie se příliš neodstřihla od bývalého hejtmana Ratha a jeho spojenců. Osobně jsem spokojený s výsledkem naší kandidátky. Koalice TOP 09 se starosty a nezávislými zaznamenala ve Středočeském kraji nejlepší výsledek. Snad jsem k tomu i já trochu přispěl. Je zřejmé, že samostatní Starostové a nezávislí bývali mohli uspět ještě lépe.