Uniklé fotky konceptu BMW X7 vzbudily poprask

Příznivci značky BMW jsou šoku. Vadí jim revoluční design konceptu BMW X7, který odhalily uniklé fotky před jeho premiérou na autosalonu ve Frankfurtu. Hlavně zvětšené ledviny a úzká světla jdou proti DNA značky BMW.

Fotografie se objevily na fóru příznivců BMW. Hned po jejich zveřejnění se začaly množit kritické komentáře typu „Co se to děje?“. Nejčastěji fanouškům vadí přehnaně zvětšené „bavorácké“ ledviny, které ztrácejí oblé tvary. Uživatelům se nelíbí ani velmi úzká světla přední světla a mohutná chromová lišta ve tvaru hokejky na boku.

BMW X7

Futuristický interiér tolik nevole nevzbudil. I když je také revoluční, protože úplně zmizeli analogové kulaté přístroje nebo jejich digitální imitace. Palubní deska je kompletně digitální, plochy dotykových obrazovek narostly. Nové BMW X7 má být postaveno na nové platformě BMW CLAR.

V jeho konstrukci se uplatní moderní lehké a pevné materiály, tedy uhlíková vlákna, hliník i hořčík. To by mělo přispět k nižší hmotnosti a spotřebě luxusního SUV. Možná, že BMW umyslně připravilo pro frankfurtský autosalon kontroverzní studii X7, aby vzbudilo poprask a přitáhlo pozornost.

Uniklé fotky této teorii nahrávají. Může si tak otestovat reakce svých zákazníků na nové designové trendy a pak přijít s civilnější verzí X7. Půjde asi o úpravu masky chladiče i předních světel, která by u civilnější verze měla být širší jako na renderovém obrázku z BMW blogu.