Upravený iPhone 11 Pro v hranatějším kabátku. Podívejte se, jak by mohly vypadat příští iPhony

Je téměř jisté, že nový iPhone projde v příštím roce zásadními změnami. Byť samozřejmě není nic potvrzené, rok 2020 by se měl v rámci nové modelové řady nést nejen v duchu podpory 5G a možná Touch ID pod displejovou plochou, ale především v obměněném vzhledu. iPhony se totiž od uvedení modelu X (2017) nijak zvlášť designově neproměnily (nepočítaje kamerové osazení) a Apple by konečně měl nasadit nový směr.

Vedle toho, že se očekává alespoň minimální zmenšení horního výřezu pro Touch ID, se předpokládá, že se nové modely již nebudou „zakulacovat“, ale naopak si adaptují na hranatější pojetí, ve kterém přicházely i úspěšné řady 4/4s a 5/5s. Svým způsobem by tak šlo o navrácení se k provedení, díky nimž se jablečné telefony staly natolik populární.

Na základě těchto domněnek se začínají objevovat grafické rendery toho, jak by údajné iPhony 12 mohly vypadat, přičemž návrhy od designéra Bena Geskina ilustrují, že by mohlo jít o dobrý designový tah. Logicky to však jsou pouze koncepty, nic skutečného, nicméně i takové se objevují.

Právě Geskin na svém Twitteru sdílel krátké video, kde je upravený iPhone 11 Pro se zbroušenými hranami tak, aby působil dojmem hranatějšího zařízení. Podle všeho šlo o práci na zakázku a ani v nejmenším nejde o oficiální design, na druhou dává dobrý pohled na to, jak by novinky mohly vypadat.

Obviously this is not the iPhone SE 2, but iPhone 11 Pro with custom squared-off sides. But I like this video because it gives us a good idea how #iPhone12 could look like 🙌🏻

(video from https://t.co/8GsbcuZyRK) pic.twitter.com/qWUJyBLTNy

— Ben Geskin (@BenGeskin) 19. prosince 2019

Do září, kdy budou novinky představeny, ještě zbývá mnoho času a dost věcí se může změnit, respektive vykrystalizovat do věrohodnější podoby. Pokud ale lze věřit zdrojům z čínských dodavatelských řetězců, nové vlajkové iPhony by měly přijít s OLED displeji o větších úhlopříčkách, konkrétně 5,4, 6,1 a 6,7 palce. Očekává se i zmíněná podpora 5G, která bude dost možná klíčovým bodem zájmu (včetně kamer).