Úsilí po změně zavedeného způsobu politiky

V pořadí třetí ustavující sněm Cesty změny (CZ), tentokrát středočeské krajské organizace, zvolil včera svou předsedkyní Marii Herclíkovou, podnikatelku ze Staré Lysé. Místopředsedkyní byla zvolena Alena Hlubučková, číslo 3 na kandidátce kraje, podnikatelka z Příbrami. Členkou krajské rady členové zvolili Marii Krumphanzlovou, úřednici z Nymburka.

Středočeský kraj, kde CZ zahajuje kampaň 11. května, je specifický hned několika centry, kde se soustřeďuje život. Příbram, Benešov, Mělník, Nymburk a další místa jsou lokalitami, kde bude kampaň rozložena do různých aktivit. Vedle pojízdných billboardů to budou diskuse a setkání s občany. „Cesta změny není jen politickou stranou, ale i závažným úsilím po změně zavedeného způsobu politiky,“ říká Marie Herclíková.

TIP: Komu patří kód banky 0300, jaké povinnosti má plátce DPH a kde najít nejlépe placené práce?

Lídr Středočeské kandidátky Milan Urban považuje za rozhodující etické sdělení, který CZ přináší. „Žil jsem dlouho v Německu a Velké Británii a vím, že Česká republika musí projít obdobím závažných zkoušek, které na ni čekají,“ říká. Cesta změny je pro něj výzvou ke skutečné změně, oproti zkorumpovaných stranám establishmentu.