Ústečtí kriminalisté mají v krátké době další úlovek.

Ústečtí kriminalisté z neděle 14. 5. 2017 na pondělí 15. 5. 2017 zhruba necelé tři týdny po poslední realizaci skupiny výrobců a distributorů pervitinu na Ústecku se zaměřili na pěstitele a distributory marihuany.

Akce s názvem „Hanoi“ byla velice úspěšná. Zasahovalo se na třech různých místech po Ústí nad Labem. Konkrétně v lokalitě Stříbrníků, Neštěmic a Krásného Března.

Bylo zadrženo 6 osob, z toho 5 cizinců. V tuto chvíli policejní vyšetřovatel sdělil obvinění jednomu muži z trestného činu Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a trestného činu Výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soud akceptoval a následně obviněného policejní hlídka eskortovala do vazební věznice.  Za uvedené jednání pachatelům hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let.

 U jedné ze zadržených byly nalezeny falešné doklady, kdy si záměrně změnila identitu z důvodu ukončení pobytu v České republice. Tato žena je stíhána pro trestný čin Padělání a pozměnění veřejné listiny.

Kriminalisté provedli 4 domovní prohlídky, při kterých zajistili kompletní in-doorovou pěstírnu marihuany , 1680 rostlin v různém stádiu růstu a dále dosud nezjištěné množství usušeného materiálu. Rovněž byl zajištěn vyšší obnos peněz, cca 800 tisíc korun v Eurech.

Zajištěný materiál byl následně zaslán na expertízu. Při domovní prohlídce byly dále nalezeny dva padělané doklady, které budou také zaslány na expertízu.

Tuto akci měli kriminalisté rozpracovanou více jak rok, kdy poznatky k tomuto případu vedli z realizace z roku 2016 v Neštěmicích. Při této realizaci byla zajištěná rovněž in-doorová pěstírna marihuany a zadržen byl cizinec „zahradník“ s padělanými doklady.

Z informací, které kriminalisté v průběhu operativní činnosti zjistili, vyplývá, že vypěstovaná marihuana putovala na zahraniční trh, konkrétně do Německa.

V den realizace se akce účastnilo na 80 policistů. Jednalo se o policisty ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje, Speciální pořádkové jednotky, cizinecké policie, ústecké kriminalisty a kriminalisty z linie toxi Krajského ředitelství Ústeckého kraje.