V komunálních volbách odvážné a kvalitní kandidátky

PRAHA – Spolupráce s blízkými politickými subjekty, ale i samostatné kandidátky postavila Cesta změny (CZ), která včera zaregistrovala své kandidáty do komunálních voleb. Do Senátu Parlamentu České republiky podporuje kandidátku Soni Paukrtové, nynější předsedkyně Klubu otevřené demokracie (KOD).

Aktivita a kvalita, prostě změna

„Základem našich kandidátek jsou kvalitní, aktivní a nezkompromitovaní kandidáti, kteří mají na srdci život občanů, nikoliv jenom své vysezené posty,“ říká Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny. „Chtěli jsme tím podpořit změnu, jak už ostatně vyplývá z názvu naší strany. A nabídnout prostor často i velmi mladým odvážným lidem,“ dodává Lobkowicz.

Takové jsou zejména dvě kandidátky – v Šumperku a Krupce. Na čele té šumperské stojí aktivní podnikatelka Tereza Schreiberová, která již dokázala rozčeřit místní kalné vody. Postavila totiž kandidátku, složenou z lidí do třiceti let.

„Vytvořili jsme kandidátku proto, aby o věcech ve městě rozhodovali konečně i mladí lidé. Mladé voliče chceme také přilákat k volbám,“ říká Ondřej Polák, jeden z kandidátů a člen populární hudební skupiny O5& Radeček.

Podobné překvapení se může stát i v komunálních volbách ve městě Krupka, kde Cesta změny podporuje uskupení s názvem Krupka tančí, vedené podnikatelem Martinem Rheinem. „Mladí lidé dosud stáli na okraji, a tvářili se, že je jim to jedno. Chceme dokázat, že také v Krupce může začít pořádný tanec!“ říká odhodlaně lídr uskupení Rhein.

Cesta změny podporuje silné nezávislé osobnosti. Tak je tomu například v Bělotíně na kandidátce Bělotín 2010, kde se o důvěru občanů uchází kandidátka na čele se starostou Eduardem Kavalou. O kvalitu města Příbrami usilují delší čas také zastupitelé, kteří zastavili kandidátku Změna pro Příbram. Komunální volby zaklepaly na dveře i ve Stříbře, kde koncem října místní nezávislí kandidáti znovu útočí na radnici pod názvem Stříbro pro změnu.

Společně s pravo-středovými liberálními subjekty kandiduje na Praze 2, Praze 3 a také do Hlavního města Prahy. S blízkou Stranou pro otevřenou společnost (SOS) kandiduje Cesta změny rovněž v městě Liberec.

V nedalekém Jablonci nad Nisou podporuje do Senátu kandidátku Soni Paukrtové, současné předsedkyně Klubu pro otevřenou demokracii.

Soňa Paukrtová je šarmantní politička, která spojuje sociální cítění s vysokou mírou osobní odhodlanosti. Je za ní vidět konkrétní práce, což se nedá říct o mnohých jiných,“ říká předseda Lobkowicz.

rhein-7269168

Město Krupka chce v komunálních volbách pořádně roztancovat podnikatel Martin Rhein s kandidátkou Krupka tančí.