V komunálních volbách odvážné a kvalitní kandidátky

Spolupráce s blízkými politickými subjekty, ale i samostatné kandidátky postavila Cesta změny (CZ), která včera zaregistrovala své kandidáty do komunálních voleb. Do Senátu Parlamentu České republiky podporuje kandidátku Soni Paukrtové, nynější předsedkyně Klubu otevřené demokracie (KOD).

„Základem našich kandidátek jsou kvalitní, aktivní a nezkompromitovaní kandidáti, kteří mají na srdci život občanů, nikoliv jenom své vysezené posty,“ říká Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny. „Chtěli jsme tím podpořit změnu, jak už ostatně vyplývá z názvu naší strany. A nabídnout prostor často i velmi mladým odvážným lidem,“ dodává Lobkowicz.

Takové jsou zejména dvě kandidátky – v Šumperku a Krupce. Na čele té šumperské stojí aktivní podnikatelka Tereza Schreiberová, která již dokázala rozčeřit místní kalné vody. Postavila totiž kandidátku, složenou z lidí do třiceti let.

„Vytvořili jsme kandidátku proto, aby o věcech ve městě rozhodovali konečně i mladí lidé. Mladé voliče chceme také přilákat k volbám,“ říká Ondřej Polák, jeden z kandidátů a člen populární hudební skupiny O5& Radeček.

Aktivita a kvalita, prostě změna

Podobné překvapení se může stát i v komunálních volbách ve městě Krupka, kde Cesta změny podporuje uskupení s názvem Krupka tančí, vedené podnikatelem Martinem Rheinem. „Mladí lidé dosud stáli na okraji, a tvářili se, že je jim to jedno. Chceme dokázat, že také v Krupce může začít pořádný tanec!“ říká odhodlaně lídr uskupení Rhein.

Cesta změny podporuje silné nezávislé osobnosti. Tak je tomu například v Bělotíně na kandidátce Bělotín 2010, kde se o důvěru občanů uchází kandidátka na čele se starostou Eduardem Kavalou. O kvalitu města Příbrami usilují delší čas také zastupitelé, kteří zastavili kandidátku Změna pro Příbram. Komunální volby zaklepaly na dveře i ve Stříbře, kde koncem října místní nezávislí kandidáti znovu útočí na radnici pod názvem Stříbro pro změnu.

Společně s pravo-středovými liberálními subjekty kandiduje na Praze 2, Praze 3 a také do Hlavního města Prahy. S blízkou Stranou pro otevřenou společnost (SOS) kandiduje Cesta změny rovněž v městě Liberec.

V nedalekém Jablonci nad Nisou podporuje do Senátu kandidátku Soni Paukrtové, současné předsedkyně Klubu pro otevřenou demokracii.

Soňa Paukrtová je šarmantní politička, která spojuje sociální cítění s vysokou mírou osobní odhodlanosti. Je za ní vidět konkrétní práce, což se nedá říct o mnohých jiných,“ říká předseda Lobkowicz.

Město Krupka chce v komunálních volbách pořádně roztancovat podnikatel Martin Rhein s kandidátkou Krupka tančí.

TIP: Jak funguje PPL sledování zásilky a jak k nákupu využít půjčku po insolvenci případně půjčku pro každého?