Vadné klávesnice MacBooků nově Apple opraví přímo na prodejně do druhého dne

Applu se stále nedaří vyřešit problémy s klávesnicí svých MacBooků a MacBooků Pro. Celá věc již delší dobu vyvolává diskuze a vrhá stín na jinak solidní reputaci Applu v oblasti výroby hardwaru. Problémy s klávesnicí řeší skutečně mnoho uživatelů a Apple jim nyní vychází vstříc alespoň vylepšením servisního programu.

Všechny opravy klávesnic nyní budou realizovány přímo v prodejnách Apple Store a počítače tedy nebudou nikam odesílány.

Apple do svých prodejen rozeslal součástky a nářadí potřebné k opravám a rovněž svým zaměstnancům odeslal instrukce, jak klávesnice opravovat. Obchody mají zároveň pokyn opravy klávesnic vést jako prioritu a prodejny by měly zákazníkům u tohoto problému poskytovat servis do druhého dne.

Apple a problémy s klávesnicí

Apple si problémy s klávesnicí svých nových počítačů uvědomuje a již spustil servisní program. V rámci něj otevřel zákazníkům možnost nechat si klávesnici zdarma opravit a zároveň refundoval opravy těm, kteří si za ně již zaplatili. Až doposud ale byly MacBooky zasílány na oddělená pracoviště.

Přesun oprav přímo do Apple Storů tedy proces opravy výrazně zrychlí. Mezitímco nyní si zákazník počká jen do druhého dne, doposud musel bez MacBooku vydržet 3–5 dní. Vylepšení servisního programu by tedy mohlo povzbudit k využití bezplatné opravy i ty uživatele, kteří sice s klávesnicí mají problémy, ale nebyli by schopni vydržet bez počítače několik dní.

Apple Store

Apple Stores jsou maloobchodní prodejny vlastněné a provozované společností Apple Inc., které prodávají hardwarové a softwarové produkty značky Apple a produkty třetích stran související s produktovými řadami společnosti.

Nabízejí bezplatné semináře, individuální osobní školení, nastavení iPhonů a dalších chytrých telefonů a další služby. Prodejny Apple Store se nacházejí v mnoha oblíbených městech a obchodních centrech po celém světě.

Tyto prodejny nabízejí také služby, jako je Genius Bar pro podporu produktů Apple, a zabývají se opravami souvisejícími s iPhony a iPody. Prodejny poskytují zákazníkům možnost nezávazného vyzkoušení před nákupem.

Jaké mohou být problémy s Apple klávesnicí?

Někteří uživatelé hlásili problémy se zdvihem, přesností nebo rozestupy kláves na klávesnicích Apple. Příčinou může být vniknutí nečistot, prachu nebo jiných nečistot do klávesnice nebo opotřebení klávesnice v průběhu času.

Někteří uživatelé si navíc stěžovali na nedostatek vyhrazených funkčních kláves nebo na nutnost pamatovat si více klávesových zkratek.